• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

Letisko v Mníchove na niekoľko hodín uzavreli, protestujúcich klimatických aktivistov zatkla polícia (foto)

Letisko v Mníchove na niekoľko hodín uzavreli, protestujúcich klimatických aktivistov zatkla polícia (foto)

Aktivisti z klimatického hnutia Posledná generácia protestovali proti lietaniu - najznečisťujúcejšej forme dopravy.

18.5.2024 (SITA.sk) - Letisko v nemeckom Mníchove v sobotu na niekoľko hodín uzavreli po tom, čo do areálu prenikli šiesti klimatickí aktivisti a prilepili sa na prístupové cesty vedúce k tamojším dráham.

Ako informuje tlačová agentúra dpa, aktivisti z klimatického hnutia Posledná generácia protestovali proti lietaniu - najznečisťujúcejšej forme dopravy. Polícia ich zatkla.

Prílety plánované na Letisko Mníchov museli podľa jeho hovorcu odkloniť na iné letiská. Po niekoľkých hodinách tamojšie dve dráhy otvorili, no stále môžu nastať určité narušenia letového poriadku.

Posledná generácia na sociálnej sieti X obvinila nemeckú vládu z toho, že bagatelizuje negatívne vplyvy lietania na životné prostredie namiesto toho, aby „konečne úprimne konala“.

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeser skritizovala protesty a vyzvala na to, aby sa skončili. „Takéto trestné činy ohrozujú leteckú dopravu a poškodzujú ochranu klímy, pretože spôsobujú len nedostatok porozumenia a hnev,“ uviedla na X. Zároveň pochválila políciu za jej úsilie vrátiť na letisko poriadok a vyzvala na kontrolu bezpečnostných opatrení na letisku.

Generálny riaditeľ Združenia nemeckých letísk Ralph Beisel tiež ostro skritizoval klimatických aktivistov. „Prekročenie bezpečnostnej oblasti na letisku nie je žiadny triviálny priestupok. Viac ako stovkám tisícom cestujúcich bol znemožnený uvoľnený a presný začiatok ich Svätodušnej dovolenky,“ vyjadril sa pre dpa. Tiež vyzval na prísnejšie tresty pre aktivistov, ktorí preniknú na letiská.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie