• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Letenky za 10 eur už viac nekúpite, francúzsky minister chce stanoviť minimálnu cenu za leteckú dopravu

Letenky za 10 eur už viac nekúpite, francúzsky minister chce stanoviť minimálnu cenu za leteckú dopravu

Vďaka nízkym cenám za najrýchlejší a jeden z najbezpečnejších spôsobov dopravy sa stali úspešnými spoločnosťami v EÚ. Ich nízke sadzby zároveň niekedy nepokryjú náklady.

V Európskej únii (EÚ) plánujú v rámci boja proti zmene klímy regulovať minimálnu cenu za leteckú dopravu v rámci bloku. Ako referuje web epravda.com.ua, v rozhovore pre francúzsky týždenník L’Obs to povedal francúzsky minister dopravy Clément Beaune.

Podotkol, že v najbližších dňoch predloží svojim náprotivkom v EÚ návrh na stanovenie minimálnej ceny za leteckú dopravu. „Letenky za 10 eur, keď sme uprostred ekologického prechodu, už nie sú možné. Nezodpovedá to ich hodnote pre planétu,“ domnieva sa Beaune.

„Otvorene vyzývam na zdanenie aktivít, ktoré znečisťujú životné prostredie, aby sa investovalo do ekologického prechodu,“ doplnil. Francúzska vláda podľa neho plánuje zvýšiť aj daň za odlety z Francúzska, aby sa zvýšili investície do železničnej dopravy.

Spomenutá iniciatíva sa dotkne predovšetkým nízkonákladových leteckých spoločností. Vďaka nízkym cenám za najrýchlejší a jeden z najbezpečnejších spôsobov dopravy sa stali úspešnými spoločnosťami v EÚ. Ich nízke sadzby zároveň niekedy nepokryjú náklady. Okrem toho letecká doprava spôsobuje viac emisií skleníkových plynov ako cestovanie vlakom. Železničná doprava však v rámci Európy zostáva o 71 % drahšia ako letecká.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie