• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Lesný požiar na severovýchode Grécka horí už 13 dní, na miesto museli vyslať ďalšiu stovku hasičov (foto)

Lesný požiar na severovýchode Grécka horí už 13 dní, na miesto museli vyslať ďalšiu stovku hasičov (foto)

Grécko toto leto zasiahli stovky lesných požiarov, pričom denne ich vznikajú desiatky.

31.8.2023 (SITA.sk) - Grécke úrady opäť posilnili požiarne sily bojujúce proti masívnemu lesnému požiaru, ktorý už 13 dní horí na severovýchode krajiny. K ohňu vyslali ďalších viac ako 100 hasičov, čím sa ich celkový počet zvýšil na 582. Okrem toho im pomáha 10 lietadiel a sedem vrtuľníkov z deviatich európskych krajín, informovala grécka hasičská služba.

Viac o téme: Lesné požiare v Grécku

V noci úrady varovali obyvateľov dvoch obcí pri hranici s Tureckom a v blízkosti prírodnej rezervácie pre možnú evakuáciu, keď sa rozhorel jeden z frontov požiaru.

Požiar si vyžiadal desiatky úmrtí

Požiar, ktorý vypukol 19. augusta, zničil domy a rozsiahle oblasti lesa v okolí mesta Alexandrupoli v regióne Evros blízko Turecka. Pripisujú mu 20 z minulotýždňových 21 úmrtí.

Tiež preň nariadili evakuáciu tisícok ľudí, z ktorých sa väčšina už mohla vrátiť späť. V súčasnosti požiar, ktorý spálil už viac ako 81-tisíc hektárov územia, horí hlboko v lese národného parku Dadia. Je to najväčší požiar v Európskej únii od začiatku záznamov Európskeho informačného systému o lesných požiaroch v roku 2000.

Stovky lesných požiarov

Väčšinu z nich uhasia rýchlo ešte predtým, ako sa rozšíria. Za 24 hodín od utorka do stredy večera hasiči bojovali s 81 požiarmi, z toho 47 vypuklo práve v danom časovom rozhraní, uviedla grécka hasičská služba.

Príčiny veľkých požiarov vyšetrujú hasiči aj spravodajské služby. V niektorých prípadoch úrady predpokladajú podpaľačstvo a niekoľko ľudí už aj zatkli. Ľudí zatkli aj v prípadoch, keď požiar vznikol z nedbalosti.

Gréckym hasičom pomáhajú posily v podobe lietadiel a požiarnikov z Nemecka, Švédska, Chorvátska, Cypru, Španielska, Rumunska, Francúzska, Česka, Slovenska, Bulharska, Albánska a Srbska.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie