• Dnes je: Streda 28. júla 2021 meniny má Krištof

Lengvarský si ťažkú úlohu uvedomuje, chce pozorne načúvať odborníkom aj vedcom

Lengvarský si ťažkú úlohu uvedomuje, chce pozorne načúvať odborníkom aj vedcom

Predseda vlády Eduard Heger zaželal novému ministrovi zdravotníctva veľa úspechov a odvahy.

Nový minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský bude podľa jeho slov pozorne počúvať svojich kolegov, odbornú obec aj vedcov. Uviedol to na tlačovom brífingu po tom, ako ho premiér Eduard Heger symbolicky uviedol do funkcie. Ako Lengvarský povedal, na rezort nastupuje s veľkým rešpektom a úctou voči všetkým zdravotníckym pracovníkom za rok boja proti pandémii.

„Plne si uvedomujem, že vstupujem na rezort, ktorý je z veľkej miery zodpovedný za ďalší priebeh pandémie,“ uviedol šéf rezortu zdravotníctva. Ako dodal, bude presadzovať také opatrenia, aby sme pandémiu potlačili a umožnili aj ďalší rozvoj zdravotníctva na Slovensku.

Konkrétne kroky chce predstaviť až po tom, ako sa zoznámi so stavom na ministerstve zdravotníctva a vypočuje si všetky relevantné subjekty.

O následných opatreniach bude verejnosť informovať.

Predseda vlády Eduard Heger zaželal novému ministrovi zdravotníctva veľa úspechov a odvahy. „Som si istý, že budete veľmi dobrý na tejto pozícii, lebo ste na to boli dlhoročne pripravovaný,“ povedal Heger. Vladimír Lengvarský poďakoval premiérovi za dôveru a dodal, že sa ju vynasnaží nesklamať.

.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie