• Dnes je: Utorok 18. mája 2021 meniny má Viola

Lengvarský robí poriadky na ministerstve zdravotníctva, skončili dvaja vysokopostavení ľudia

Lengvarský robí poriadky na ministerstve zdravotníctva, skončili dvaja vysokopostavení ľudia

Reštart nášho zdravotníctva znamená, že sa dajú do pohybu reformy a investície.

Vláda v stredu odvolala Petra Stachuru z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva zdravotníctva SR. Na jeho post nastúpi od 22. apríla Kamil Száz.

Kabinet zároveň odvolal z postu aj generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva zdravotníctva Davida Hlubockého. Na jeho miesto nastúpi Peter Ferjančík. Oba návrhy predložil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

„Som rád, že páni prijali moju ponuku a spoločne budeme pracovať pre systematické zlepšovanie zdravotníctva tak pre pacientov ako aj pre lekárov, sestry a ďalších zdravotníckych pracovníkov.

Reštart nášho zdravotníctva znamená, že sa dajú do pohybu reformy a investície a pánov vítam vo svojom tíme,“ uviedol šéf rezortu zdravotníctva Lengvarský. Zároveň poďakoval bývalým tajomníkom za spoluprácu.

MUDr. Kamil Száz pôsobí ako pediater v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave na oddelení urgentného príjmu. Je tiež generálnym riaditeľom v spoločnosti poskytujúcej zdravotnú starostlivosť v oblasti FBLR. Aktuálne je v atestačnej príprave urgentnej medicíny a medicíny katastrof.

Ing. Peter Ferjančík pôsobí na ministerstve zdravotníctva od roku 2011. Od mája 2020 bol generálnym riaditeľom Sekcie Európskych programov a projektov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie