• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Len polovica obyvateľov Británie dokáže správne identifikovať príznaky ochorenia COVID-19

Len polovica obyvateľov Británie dokáže správne identifikovať príznaky ochorenia COVID-19

Necelá pätina (18 %) Britov sa ide testovať, ak majú príznaky COVID-19, a len 43 percent dodržiava pravidlá samoizolácie.

4.4.2021 (Webnoviny.sk) - Len polovica obyvateľov Veľkej Británie dokáže správne identifikovať hlavné symptómy ochorenia COVID-19, hoci pandémia trvá už viac ako rok.

Podľa prieskumu Anglického úradu na ochranu zdravia (PHE) a univerzity Kings College London, v ktorom oslovili zhruba 54-tisíc ľudí v priebehu takmer roka, len 52 percent ľudí rozpoznalo hlavné príznaky, ako je kašeľ, vysoká teplota a strata chuti alebo čuchu.

Podľa prieskumu sa podiel ľudí, ktorí správne rozpoznávajú príznaky, nezlepšil napriek mnohým vládnym kampaniam. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zo štúdie ďalej vyplýva, že necelá pätina (18 %) ľudí v Británii sa ide testovať, ak majú príznaky ochorenia COVID-19, a len 43 percent dodržiava pravidlá samoizolácie. „Pri takejto nízkej miere rozpoznávania symptómov, testovania a úplnej samoizolácie je efektívnosť terajšej formy testovania, vyhľadávania kontaktov a systému izolácie v Británii obmedzená," uviedli autori štúdie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie