• Dnes je: Pondelok 14. júna 2021 meniny má Vasil

Legionár tímu Bratislava Capitals sa nakazil koronavírusom, klub jeho meno nezverejnil

Legionár tímu Bratislava Capitals sa nakazil koronavírusom, klub jeho meno nezverejnil

Jeden z legionárov bratislavského klubu mal pred cestou na Slovensko pozitívny test na koronavírus.

1.8.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenský účastník nadnárodnej rakúskej ligy síce plánoval začať spoločnú prípravu na novú sezónu z dvoma legionármi, v stredu 5. augusta však na ľad vykorčuľuje len jeden z nich.

Ako informovali zástupcovia klubu Bratislava Capitals, pred cestou na Slovensko mal druhý z nich pozitívny test na koronavírus. Mená legionárov klub zatiaľ nezverejnil.

"Pred prvým stretnutím v šatni sme dali otestovať všetkých našich hráčov a celý realizačný tím v snahe urobiť všetko pre to, aby sme predišli akýmkoľvek možným rizikám. Ukázalo sa, že hoci nejavil žiadne známky ochorenia, jeden z dvoch našich importov má pozitívny test, takže až do vyliečenia zostáva vo svojej krajine v karanténe,” uviedol v tlačovej správe viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek.

Hokejista s ochorením COVID-19 neprišiel do kontaktu so žiadnou osobou v klube, týka sa to hráčov aj členov relizačného tímu. Do Bratislavy pricestuje až po vyliečení a dvoch opakovaných negatívnych testoch na COVID-19.

Klub iClinic Bratislava Capitals by mal súťažnú sezónu v Bet-at-Home Ice Hockey League začať 25. septembra.

Viac k téme: Bet-at-Home Ice Hockey League, Koronavírus

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie