• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Legendárny Pelé bude mať na Slovensku sochu, odhaliť by ju mohol prísť Ronaldinho či Neymar

Legendárny Pelé bude mať na Slovensku sochu, odhaliť by ju mohol prísť Ronaldinho či Neymar

Pelého návšteva v roku 1994 bola najväčšia športovo-diplomatická udalosť v histórii Slovenska.

18.9.2023 (SITA.sk) - Brazílskej futbalovej legende Pelému odhalia na budúci rok sochu na Slovensku. Ako pre agentúru SITA uviedol niekdajší manažér, poradca a dlhoročný priateľ vlani zosnulého trojnásobného majstra sveta, udeje sa tak pri príležitosti 30. výročia Pelého návštevy Slovenska.

Prísť by mali aj superhviezdy

„O výnimočnú možnosť umiestniť Pelého sochu prejavili záujem zatiaľ dva subjekty a tiež dvaja sochári, ktorí by ho radi stvárnili. Výber však finálne uzavrieme až na budúci rok koncom februára, takže šancu majú ešte aj ďalší záujemcovia.

Avšak, budeme musieť veľmi dobre zvážiť miesto umiestnenia sochy, lebo pôjde aj medzinárodne o mimoriadne prestížnu vec, ktorá bude garantovať veľkú reklamu a môže sa stať aj lákavou turistickou atrakciou pre návštevníkov z celého sveta, ktorí zavítajú na Slovensko,“ povedal Joe Borbély, iniciátor projektu sochy.

Podľa neho sochu odhalia svetoznáme osobnosti, ako napríklad Pelého syn Edinho, ďalej Pelého najlepší kamarát Edu a jedna z trojice svetových superhviezd - Ronaldinho, Zico alebo Neymar. „Záujem prejavili všetci. Pôjde teda hlavne o to, ako všetko zladiť na správny termín,“ dodal Borbély.

Najväčšia udalosť v histórii Slovenska

Pelého návšteva v roku 1994 bola najväčšia športovo-diplomatická udalosť v histórii Slovenska.

"Bola to unikátna udalosť, nakoľko moja historická cesta na Slovensko na nerodila ľahko. Európa vtedy prežívala turbulentné časy a mal som obavy o svoju bezpečnosť. Samotná návšteva ma však príjemne prekvapila. Všade ma vítala dobrosrdečnosť a priateľskosť davu ľudí. Keď na moju autogramiádu prišlo približne 5-tisíc ľudí, dostalo ma to. V očiach sa mi od dojatia zaleskli slzy," uviedol Pelé exkluzívne pre SITA v roku 2019.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie