• Dnes je: Sobota 12. júna 2021 meniny má Zlatko

Ledecká sa bála, že vyletí z trate. V St. Antone išlo chvíľami aj o holý život

Ledecká sa bála, že vyletí z trate. V St. Antone išlo chvíľami aj o holý život

Mnohé pretekárky vrátane slovenskej líderky Svetového pohára v cieli nedeľňajšieho super G priznali, že sú vďačné vôbec za to, že došli do cieľa bez pádu.

11.1.2021 (Webnoviny.sk) - Ak sa niekomu máli 19. miesto Petry Vlhovej v nedeľňajšom super G Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom St. Antone, malo to svoje dôvody.

Pripravuje sa v spoločnosti v Vlhovej

Češka Ester Ledecká označila trať tohto superobrovského slalomu za jednu z najťažších, na akých súťažila. Až 18 pretekárok vrátane viacerých favoritiek, ktoré nedokončili, je vysoké číslo. Úradujúca olympijská šampiónka v super G skončila šiesta, ale v niektorých momentoch mala strach, že "vyletí" z trate.

"Som rada, že som tie preteky vôbec dokončila," citujú české médiá Ledeckej slová pre jej servisnú agentúru. "V úseku po ice falle som chcela hneď zaťažiť ľavú lyžu. Urobila som to však neskoro, to zaťaženie nebolo dobré a odnieslo ma to až niekam do hája... Od tej chvíle to už bol tak trochu boj o holý život," vysvetlila Ledecká, ktorá sa pred Vianocami začala pripravovať na preteky SP aj v spoločnosti Vlhovej.

Všetky lyžiarky mali s traťou problémy

"Bolo to náročné a rôznorodé, všetky sme s traťou mali problémy. Možno to bol vôbec najťažší super G v mojej kariére. Super G je taký, že máte prehliadku, ktorú idete krokom. Potom sa dosť zle odhaduje, ktorá zákruta vás ako ďaleko vynesie v pretekoch, keď jazdíte rýchlosťou viac než 100 km/h," vysvetlila Ledecká aj na webe iDNES.cz.


Česká obojživelníčka na snehu (jej doménou je aj paralelný obrovský slalom v snoubordingu) má v tejto sezóne zjazdárskeho Svetového pohára vysoké ambície v rýchlostných disciplínach.


V zjazde jej aktuálne patrí piate miesto a v super G je dokonca druhá, keď ovládla úvodné preteky sezóny vo Val dIsere. Šieste miesto zo St. Antonu si tiež veľmi váži. "V tejto sezóne je šieste miesto zatiaľ moje najhoršie v super G. Dúfam, že to tak aj zostane," pousmiala sa Ledecká.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie