• Dnes je: Pondelok 15. augusta 2022 meniny má Marcela

Lavrov: Mal by existovať zoznam zbraní, ktoré by nikdy nemali byť rozmiestnené na Ukrajine

Lavrov: Mal by existovať zoznam zbraní, ktoré by nikdy nemali byť rozmiestnené na Ukrajine

Moskva však uznáva právo ukrajinského ľudu zvoliť si svoje vedenie a súčasného prezidenta Volodymyra Zelenského rešpektuje ako legitímnu hlavu štátu.

2.3.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov uviedol, že Moskva stále trvá na „demilitarizácii“ Ukrajiny. Informuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako dodal, mal by existovať zoznam určitých zbraní, ktoré by nikdy nemali byť rozmiestnené na území Ukrajiny.

Moskva však uznáva právo ukrajinského ľudu zvoliť si svoje vedenie a súčasného prezidenta Volodymyra Zelenského rešpektuje ako legitímnu hlavu štátu.

Rusi si vraj na Ukrajine poškodzujú vlastné vybavenie, pretože nechcú ísť do boja

Načasovanie a spôsob ruského útoku na Kyjev sú kritické z pohľadu ďalšieho vývoja vojny na Ukrajine. Tvrdí to vojenský expert Jack Watling.

„Ak Rusi uskutočnia veľký útok na Kyjev a nezlomia odpor, bude to veľmi krvavé a ich jednotky by sa mohli zlomiť,“ povedal podľa spravodajského webu BBC.

Nízka morálka medzi ruskými vojakmi

Podľa Watlinga budú chcieť Rusi „znížiť“ odpor skôr, ako nasadia svoje sily.


Dodáva, že existujú dôkazy o nízkej morálke medzi ruskými vojakmi, a poukazuje na stratené a zmätene predsunuté ruské jednotky a ich počiatočné prekvapenie z toho, že sa dostali pod paľbu Ukrajincov.

„Počuli sme správy o tom, že si poškodzujú vlastné vybavenie, pretože nechcú ísť do boja,“ povedal a dodal, že ruská morálka sa môže zvýšiť, akonáhle sa ruské jednotky spoja, aby bojovali vo väčších formáciách.

Výzva kyjevského starostu Klička

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko medzičasom varoval obyvateľov, že ruské sily sa presúvajú do ukrajinskej metropoly a vyzval ľudí, aby zostali vnútri a pripravili sa na obranu mesta.

„Nepriateľ hromadí sily bližšie a bližšie,“ povedal Kličko s tým, že teraz sa bojuje na okraji hlavného mesta. „Pripravujeme sa a budeme brániť Kyjev! Vyzývam všetkých Kyjevčanov, aby nestrácali silu,“ dodal.


Zo severu sa k mestu blíži obrnený ruský konvoj v dĺžke asi 64 kilometrov a analytici sa domnievajú, že jeho cieľom je podporiť pokus o inváziu aj zo západnej strany mesta.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie