• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Láska zasahuje srdcia na správnom mieste

Láska zasahuje srdcia na správnom mieste

Nadácia Lidl organizuje verejnú zbierku pre Slovenský Červený kríž, diskont už prispel sumou 100 000 €.

9.2.2023 (SITA.sk) - Nadácia Lidl organizuje verejnú zbierku pre Slovenský Červený kríž, diskont už prispel sumou 100 000 €

Každý potrebuje občas pomoc, dokonca aj tí, ktorých profesiou je pomáhať. Lidl sa preto rozhodol pomôcť Slovenskému Červenému krížu a prostredníctvom svojej Nadácie organizuje vo svojich predajniach verejnú zbierku. Cieľom zbierky "Srdcia na správnom mieste" je získať prostriedky na kúpu špeciálnych áut do krízových situácií.

"Ostatné roky nám ukazujú, aké dôležité je byť pripravený na krízové situácie a vedieť adekvátne reagovať. Cielená podpora spoločnosti Lidl môže našu krízovú pripravenosť posilniť. Vďaka vybaveniu špeciálne zameranému na krízové podmienky budeme môcť spolu s našimi dobrovoľníkmi i zamestnancami efektívnejšie prispieť k zmierňovaniu následkov mimoriadnych udalostí," povedala generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža, Zuzana Rosiarová Kesegová.

Lidl už prispel sumou 100 000 € a od pondelka 6. februára sa môžu zapojiť aj zákazníci. Je to celkom jednoduché – stačí ak si pri pokladnici zakúpia špeciálnu nálepku v hodnote 50 centov. Na podporu Slovenského Červeného kríža poputuje 100% výnosu z predaja nálepiek. Zbierka prebieha vo všetkých 160 predajniach diskontu do 19. februára.

"Sme hrdým a dlhoročným partnerom Slovenského Červeného kríža. Jeho zamestnanci a dobrovoľníci pomáhajú riešiť situácie, ktoré nikto z nás nechce zažiť, no ktoré zároveň patria k životu. Nezáleží či ide o prírodné katastrofy, havárie, pandémiu alebo utečeneckú krízu, Červený kríž je vždy na mieste pripravený pomôcť. Cieľom tejto zbierky je umožniť tým, ktorí pomáhajú, aby ich pomoc bola ešte rýchlejšia a efektívnejšia," vysvetlila Martina Sujová, CSR špecialistka v Lidli.

Prostriedky získané zo zbierky budú využité na kúpu špeciálne upravených vozidiel, ktoré Slovenský Červený kríž využije pri riešení krízových situácií. Pri ich konfigurovaní sa Lidl pýtal priamo Červeného kríža čo by skutočne potreboval na to, aby mohol pomáhať ešte efektívnejšie. Vybavenie týchto áut pre pracovníkov Slovenského červeného kríža bude obsahovať napríklad elektrocentrálu, veľký nafukovací vyhrievaný stan, zdroje úžitkovej vody, naftové kúrenie, externé osvetlenie, elektrické bubny, ručné rádiostanice, stoly s lavicami či poľné skladacie lôžka v samostatných hliníkových boxoch, plynový varič ale aj nástroje ako lopaty či vyslobodzovacie zariadenie. Zástavbu a vybavenie týchto áut má na starosti slovenská firma.

Ukážte aj vy, že máte Srdce na správnom mieste.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie