• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Lančaričovo ministerstvo sa pri druhej cyklovýzve chce poučiť z podmienok pri prvej, úspešných bolo 25 projektov

Lančaričovo ministerstvo sa pri druhej cyklovýzve chce poučiť z podmienok pri prvej, úspešných bolo 25 projektov

Podarilo sa nám vybrať také projekty, ktoré sú cykloobslužné, a to je novinka.

Ministerstvo dopravy SR plánuje vyhlásiť druhú výzvu na podporu cyklodopravy zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti SR ešte v tomto roku a tretiu v tom budúcom.

Dlhé vyhodnotenie prvej cyklovýzvy

Podľa generálneho riaditeľa rezortnej sekcie stratégie dopravy Rastislava Cenkého sa chcú poučiť zo súčasnej metodiky pre prvú cyklovýzvu, pretože boli kritizovaní za jej dlhšie vyhodnotenie.

„Vzhľadom na to, že to bola nová metodika, je to možno trochu aj pochopiteľné. Pre ďalšie výzvy budeme robiť viac osvety a budeme konzultovať projekty s oprávnenými žiadateľmi tak, aby projekty boli pripravené kvalitne a čo najviac z nich prešlo,“ informoval Cenký s tým, že stopercentnú úspešnosť zaručiť nevedia.

V prvej vyhodnotenej výzve bolo úspešných 25 projektov samospráv, pričom pôvodne požiadali o príspevky na päťdesiatku projektov.


Podľa údajov na portáli ministerstva dopravy záujemcovia jednu žiadosť stiahli a sedem podali po lehote.

Projekty sú zamerané na cyklodopravu

„Podarilo sa nám vybrať také projekty, ktoré sú cykloobslužné, a to je novinka. Ministerstvo dopravy nepodporuje projekty, ktoré sú cykloturistické a slúžia na voľnočasové aktivity,“ uviedol Cenký.


Musia to byť projekty zamerané najmä na cyklodopravu do práce a škôl. Projekty podľa neho hodnotia na základe dopravného modelu.

„Je to podiel prínosnosti, bezpečnosti voči zdraviu obyvateľstva. To znamená, musia splniť metodiku, ktorá je verejná,“ dodal.


Snažili sa nájsť v projektoch pozitíva, aby efektívne minuli na rozvoj cyklodopravy čo najviac peňazí a aj preto to trvalo dlhšie, lebo novú metodiku konzultovali.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie