• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Kvalitné veggie pokrmy od Nestlé si zákazníci obľúbili

Kvalitné veggie pokrmy od Nestlé si zákazníci obľúbili

Pod značkou Garden Gourmet si už viac ako rok môžu milovníci bezmäsitých jedál na Slovensku vychutnávať kvalitné chladené vegetariánske a vegánske pokrmy.

21.6.2021 (Webnoviny.sk) - Značka patrí do portfólia koncernu Nestlé a zákazníkom prináša celý rad kvalitných jedál z rastlinných surovín. Z pestrej palety vegetariánskych a vegánskych pokrmov si môžu vybrať nielen tí, ktorí sa vyhýbajú mäsitej strave. Na svoje si prídu aj ľudia, ktorí síce jedia aj mäso, ale chcú  znížiť množstvo prijímaných živočíšnych bielkovín v jedlách a zároveň si chcú udržať kvalitu a pestrosť chutí vo svojej strave. Vedia totiž, že bezmäsitá strava je pre ľudské telo prospešná a zároveň chápu, že obmedzenie jedál z mäsitých surovín je dobré aj pre životné prostredie.

Pod značkou Garden Gourmet zákazníci nájdu celý rad hamburgerov, klobás, mletých a filetových kúskov. Teda pokrmov, ktoré vyzerajú, varia sa a chutia ako mäso, ale sú vyrobené z rastlinných surovín. Na výber je však aj množstvo jedál s jasne vymedzenou zeleninovou charakteristikou pre ľudí, pre ktorých je zelenina preferenčnou ingredienciou v ich strave a chcú si ju vychutnať pomocou kreatívnych a chutných receptov.

O kvalite jedál z radu Garden Gourmet svedčí aj ich zloženie. Napríklad taký Sensational burger, ak ho porovnáme s tradičným hovädzím burgerom, obsahuje až o 600 % viac vlákniny a o 55 % menej nasýtených tukov. Nehovoriac o tom, že pokrmy Garden Gourment sú vyrobené výhradne z kvalitných a overených surovín. Ingrediencie do nich sú starostlivo vyberané tak, aby zaistili dostatočný príjem rastlinných bielkovín. Väčšina obsahuje sójové a pšeničné bielkoviny, ktoré sú pestované v súlade s princípmi udržateľnosti, na ktorých Nestlé dlhodobo pracuje. Odoberá ich iba od certifikovaných dodávateľov, ktorí navyše zaručujú, že sójové bôby nepochádzajú z pôdy, ktorá bola násilne odlesnená. Dôraz sa teda kladie nielen na zdravé suroviny, ale aj životné prostredie.

Značka Garden Gourmet vznikla v roku 1986 v Izraeli a stojí za ňou myšlienka priniesť zákazníkom nutrične vyvážený a ekologicky udržateľný spôsob prípravy jedál a stravovania. Momentálne sa všetky produkty Garden Gourmet vyrábajú už v susednej Českej republike, v závode Nestlé v Krupke.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie