• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Kuzminová v šprinte na ZOH 2018 v Pjongčangu bojuje o medailu

Kuzminová v šprinte na ZOH 2018 v Pjongčangu bojuje o medailu

Anastasia Kuzminová sa v sobotu od 20.15 h miestneho času (12.15 h SEČ) sa na ZOH v Pjongčangu postaví na štart s jednoznačne medailovou ambíciou.

PJONGČANG 10. febuára (WebNoviny.sk) - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v šprinte na ZOH 2018 v Pjongčangu zabojuje o historický zlatý hetrik.

V sobotu od 20.15 h miestneho času (12.15 h SEČ) sa na ZOH v Pjongčangu postaví na štart  s jednoznačne medailovou ambíciou. Predurčuje ju k tomu nielen úspešná olympijská minulosť, ale najmä forma z tejto sezóny.

Pred ôsmimi rokmi cestovala Kuzminová do olympijského Vancouveru po zranení a výsledok so zlatom (šprint) a striebrom (stíhačka) na krku prevýšil všetky očakávania. Pred štyrmi rokmi zasa nemala oslnivú formu, aj tak sa v Soči zaslúžila o jedinú slovenskú medailu z týchto zimných olympijských hier a dokonca – opäť zlatú v šprinte.

Aktuálne v Pjongčangu je v úplne inej pozícii – favoritky na zisk niektorej z medailí. A možno aj zlatej. Tridsaťtriročná rodáčka z ruského Ťumeňa v tejto sezóne dosiaľ žiarila ako nikdy predtým.


So štyrmi víťazstvami (2x šprint, 2x stíhacie preteky) je celkovo na druhej priečke vo Svetovom pohári a zároveň suverénne s náskokom 46 bodov velí hodnoteniu v šprinte.

Z biatlonovej stopy je Kuzminová roky známa ako mimoriadne rýchla bežkyňa, ale len priemerná strelkyňa. Práve výrazné zlepšenie na strelnici z nej v tejto sezóne urobilo dokonca líderku bojov o krištáľové glóbusy. Jej prípadné tretie zlato v šprinte na ZOH by ju naozaj posunulo na čelo historického poradia úspešnosti, minimálne v biatlone.


Z pohľadu slovenského športu sa Kuzminová môže vyrovnať bratom Pavlovi a Petrovi Hochschornerovcom, ktorí brali trikrát zlato v kategórii C2 vo vodnom slalome v rokoch 2000, 2004 aj 2008. Okrem Kuzminovej sa v šprinte na 7,5 km môžu predstaviť aj ďalšie Slovenky – Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, resp. Terézia Poliaková.


ZOH 2018 v Pjongčangu 


Biatlon - Rýchlostné preteky žien na 7,5 km

  • štart o 20.15 h miestneho času (12.15 h SEČ)

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie