• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Kúpené diplomovky sú problém, ministerstvo má na muške tri firmy

Kúpené diplomovky sú problém, ministerstvo má na muške tri firmy

Ide o tri firmy, a ako uviedol v tlačovej správe Martin Suchý z Nadácie Zastavme korupciu, za toto konanie im hrozia pokuty.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR začalo na základe podnetu Nadácie Zastavme korupciu správne konanie voči firmám predávajúcim záverečné práce.

Firmám hrozia pokuty

Ide o tri firmy, a ako uviedol v tlačovej správe Martin Suchý z Nadácie Zastavme korupciu, za toto konanie im hrozia pokuty.

V spolupráci so Študentskou radou vysokých škôl nadácia pred rokom presadila zahrnutie pojmu „akademický podvod“ do legislatívy, keďže sa zistilo, že približne 20 percent študentov môže skončiť vysokú školu s kúpenou diplomovkou.

Akademický podvod

Podľa Suchého ale nadácia zistila, že viaceré firmy a weby sa i naďalej živia takýmito aktivitami, a preto podali podnet rezortu školstva.


„Akademický podvod, ako ho definuje nový zákon, zahŕňa situácie, keď študent predkladá záverečnú prácu, ktorá nie je výsledkom jeho vlastnej a samostatnej činnosti. Sankcie sa však vzťahujú aj na firmy a osoby, ktoré sa podieľajú na písaní či propagácii predaja záverečných prác. Hrozí im pokuta vo výške od 10-tisíc do 50-tisíc eur,“ vysvetľuje tlačová správa.

Ak by MŠVVaŠ SR rozhodlo, že sa firmy dopustili priestupku, a udelilo im pokuty, mohol by vzniknúť dôležitý precedens. „Veríme, že takéto pokuty by mohli odstrašiť od podobného konania aj ďalšie firmy a osoby, čo by prispelo k férovejšiemu a kvalitnejšiemu vysokoškolskému prostrediu na Slovensku,“ uzatvára Suchý.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie