• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Kúpeľom Sliač chcú vrátiť zašlú slávu, rozvoj podporí aj Banskobystrický kraj

Kúpeľom Sliač chcú vrátiť zašlú slávu, rozvoj podporí aj Banskobystrický kraj

Sliačske kúpele sú jediné slovenské kúpele, kde celý kúpeľný areál a všetky prevádzkové budovy vlastní štát prostredníctvom spoločnosti Kúpele Sliač a.

25.9.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) na rokovaní zastupiteľstva schválili uznesenie podporujúce investície do obnovy a rozvoja Kúpeľov Sliač. Pri realizácii prípravy investičných aktivít sa chce župa aktívne spolupodieľať v oblastiach, ktoré prislúchajú jej kompetenciám.

Poslanci tak urobili po vystúpení predsedu predstavenstva a riaditeľa spoločnosti Kúpele Sliač a.s. Martina Beňucha, ktorý predstavil aktuálny stav a plány rozvoja kúpeľného areálu.

„Ďakujem vedeniu župy a poslancom zastupiteľstva, že som mal možnosť pred nich predstúpiť a opísať im aktuálny stav, ale aj naše plány a prípravu pre rekonštrukciu objektov v Kúpeľoch Sliač. Ak sa zámer podarí a štát podporí túto obnovu, bude to významná aktivita s obrovským prínosom pre celý kraj a Slovensko. Vrátime spoločne slávu a jedinečnosť našim kúpeľom,“ uviedol riaditeľ kúpeľov.

„Realizácia tohto projektu je jednoznačne považovaná za prínos pre celú krajinu a o to viac pre náš kraj. Rozvoj kvalitnej zdravotnej starostlivosti, pracovných miest a služieb v cestovnom ruchu spolu s adekvátnou a profesionálnou starostlivosťou o životné prostredie - kúpeľný park ako aj národné kultúrne pamiatky sú aktivitami, ktoré významnou mierou prispejú k rozvoju celého regiónu,“ doplnil predkladateľ materiálu poslanec BBSK Martin Turčan.

Kúpele Sliač

Kúpele Sliač sú historický významné a unikátne kúpele s jedinečnou liečivou vodou vzácneho zloženia, ktorá pomáha najmä pri liečbe srdcovo-cievnych ochorení a zároveň pri ochoreniach pohybového aparátu, ženských ochoreniach a liečbe pacientov po prekonaní onkologických ochorení.


Ich význam a dosah je nielen pre kúpeľných hostí a rozvoj turizmu, ale aj obyvateľov celého regiónu, ktorí územie navštevujú. Široká verejnosť bohužiaľ už desiatky rokov so znepokojením sleduje úpadok tohto jedinečného kúpeľného miesta, ktoré je už niekoľko rokov opätovne v majetku Slovenskej republiky.

Kúpele Sliač sú jediné slovenské kúpele, kde majiteľom celého kúpeľného areálu a všetkých prevádzkových budov je 100 % štátna spoločnosť – Kúpele Sliač a.s. Akcionármi tejto spoločnosti sú v súčasnosti spoločnosti MH Manažment, a.s. a Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie