• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Kto bude znášať tlak počas najbližších troch mesiacov? Pýtajú sa potravinári a zastropovanie cien vnímajú ako podraz

Kto bude znášať tlak počas najbližších troch mesiacov? Pýtajú sa potravinári a zastropovanie cien vnímajú ako podraz

Podľa slovenských potravinárov zastropovanie cien pri vybraných potravinách môže byť diskutabilné

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) a Únia potravinárov Slovenska (ÚPS) vnímajú dohodu zastropovania cien vybraných potravín medzi agrorezortom a obchodnými reťazcami ako podraz voči slovenským výrobcom potravín.

Zásadná zmena v rámci cenotvorby

Ako uviedli, zastropovanie cien bez korektnej a odbornej diskusie s potravinármi nemá nič spoločné s dobrými vzťahmi.

Podľa slovenských potravinárov zastropovanie cien pri vybraných potravinách môže byť diskutabilné aj z pohľadu možného porušenia pravidiel hospodárskej súťaže. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.

SPPK a ÚPS sú pobúrení, pretože aj keď ide o zásadnú zmenu v rámci cenotvorby potravín, so slovenskými potravinármi dopredu o nej ministerstvo ani obchodníci nerokovali.

Tlak zo strany obchodníkov

Potravinári nemali žiadne oficiálne informácie o tom, že sa pripravuje takáto iniciatíva. „Prvýkrát sa o stropovaní dozvedeli minulý týždeň v piatok /17. marca/, kedy boli pozvaní na rokovanie so zástupcami ministerstva a obchodníkmi a kedy im boli predložené informácie ohľadom fixných cien. O tejto iniciatíve teda boli naši potravinári po prvýkrát informovaní v piatok, a to len necelú hodinu pred konaním tlačovej besedy k tejto téme. Materiál o nás bez nás, hoci v ňom má ísť najmä o slovenské potraviny,“ uviedla hovorkyňa.

Slovenskí potravinári zaznamenali minulý týždeň niekoľko hodín pred oficiálnym ohlásením stropovania cien tlak zo strany obchodníkov na zníženie odbytových cien niektorých druhov potravín. „Odmietame, aby sa cenový tlak takýmto spôsobom prenášal priamo na plecia potravinárov. Kto bude znášať cenový tlak počas najbližších troch mesiacov? Potravinári,„ upresnila Holéciová.

Dodala, že ministerstvo sa nepokúsilo spolupracovať s potravinármi a hľadať riešenia na rastúcu infláciu. Potravinári odmietajú, aby nemali dopredu k dispozícii zoznam vybraných potravín, ktorých sa stopovanie týka. „Chýbajú nám základné informácie, o ktoré potraviny má ísť,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie