• Dnes je: Streda 18. mája 2022 meniny má Viola

Kto bude najlepším futbalistom roka podľa FIFA? Ronaldo sa do prvej trojky nedostal

Kto bude najlepším futbalistom roka podľa FIFA? Ronaldo sa do prvej trojky nedostal

V užšom výbere nie je ani jeden z členov talianskej reprezentácie, ktorá v lete 2021 získala zlato na majstrovstvách Európy.

7.1.2022 (Webnoviny.sk) - Mohamed Salah, Robert Lewandowski alebo Lionel Messi. Jeden z tohto tria sa stane najlepším futbalistom za rok 2021 v ankete Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Do užšieho výberu sa nedostal portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo z Manchestru United ani jeden z členov talianskej reprezentácie, ktorá v lete 2021 získala zlato na majstrovstvách Európy.

Víťaza vyhlásia na ceremoniáli z centrály FIFA

Víťaza ankety vyhlásia 17. januára počas online ceremoniálu z centrály FIFA vo švajčiarskom Zürichu.

Päťnásobný víťaz ankety Cristiano Ronaldo chýba medzi triom finalistov len druhýkrát od chvíle, keď sa v roku 2007 prvýkrát dostal medzi trio najlepších. V roku 2010 triumfoval Messi pred Andrésom Iniestom a Xavim Hernandézom.

Obhajcom je Lewandowski

Egypťan Mohamed Salah z anglického FC Liverpool je medzi triom najlepších druhýkrát v kariére, v roku 2018 skončil tretí za Lukom Modričom a C. Ronaldom. Argentínčan Lionel Messi aktuálne pôsobiaci vo francúzskom Paríži Saint-Germain túto anketu vyhral už šesťkrát, obhajcom prvenstva spred roka je Poliak Robert Lewandowski z nemeckého Bayernu Mníchov.

V ankete o najlepšiu futbalistku roka zostali v hre španielske spoluhráčky z FC Barcelona Alexia Putellasová, Jennifer Hermosová a Austrálčanka Samantha Kerrová z FC Chelsea.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie