• Dnes je: Sobota 22. februára 2020 meniny má Etela

Kritika Čaputovej voči justícii je podľa Gála na mieste, je dôležité zmeniť systém k lepšiemu

Kritika Čaputovej voči justícii je podľa Gála na mieste, je dôležité zmeniť systém k lepšiemu

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) vyzval najmä mladšiu generáciu v justícii, aby sa uchádzala o popredné posty predsedov súdov.

10.10.2019 (Webnoviny.sk) - Kritika prezidentky Zuzany Čaputovej voči justícii je na mieste. Podľa ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) je dôležité, aby sa angažovala v súdnictve aj mladšia generácia, ktorá nečelí podozreniam či škandálom.

Prezidentka kritizovala najmä súčasné podozrenia voči niektorým sudcom a sudkyniam, ktoré hovoria o zneužívaní ich právomocí, ovplyvňovaní súdnych rozhodnutí či prijímaní úplatkov. Medzi nimi je napríklad aj bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská.

„Kritika je na mieste. Stretávame sa totiž stále s takou prílišnou kolegialitou medzi sudcami, čo musí skončiť. V súčasnosti máme viacero výberových konaní na posty predsedov okresných či krajských súdov a bolo by vhodné, ak by sa o tieto posty uchádzali ľudia, ktorí nie sú zaťažení kauzami,“ povedal Gál.

Podľa ministra sa musí viac angažovať aj mladšia justičná generácia. „Chcel by som z tohto miesta vyzvať mladšiu generáciu, aby kandidovala, pretože tak sa môže zmeniť celý systém,“ dodal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie