• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Kriminalisti zadržali v rámci akcie Záhradník muža z Čadce, zistili aj nelegálny odber elektriny

Kriminalisti zadržali v rámci akcie Záhradník muža z Čadce, zistili aj nelegálny odber elektriny

Predmetom kriminalistického skúmania je deväť rastlín a technické vybavenie.

22.6.2023 (SITA.sk) - Pracovníci Kriminálneho úradu finančnej správy v spolupráci s políciou zadržali v rámci akcie Záhradník muža z okresu Čadca, ktorý sa dlhodobo venoval nedovolenej výrobe omamných a psychotropných látok a obchodovania s nimi. O podrobnostiach prípadu informovala hovorkyňa Finančnej správy SR Martina Rybanská.

Rastliny ukrýval v drevenej kôlni

Podľa jej slov zadržaný muž vykonával túto činnosť už od roku 2021. „Rastliny Cannabis sativa ukrýval v zadnej časti záhrady v drevenej kôlni, ktorá bola vybavená podomácky vyrobenou ventilačnou vzduchotechnikou, filtrami a ohrievačmi na udržiavanie ustálenej klímy. Z rastlín páchateľ vyrábal produkty určené na ďalší nelegálny predaj. Celkovo bolo v rámci akcie zaistených deväť kusov rastlín spolu s technickým vybavením, ktoré budú predmetom kriminalistického skúmania," uviedla Rybanská.

Nelegálny odber elektrickej energie

V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody vo výške 3 až 10 rokov. „Na miesto zásahu boli privolaní aj pracovníci elektrární, ktorí zistili nelegálny odber elektrickej energie. Tú zadržaná osoba využívala v súvislosti s páchaním drogovej trestnej činnosti. Škoda za nelegálny odber bola vyčíslená na 4 311 eur," dodala Rybanská.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie