• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Kresťanská únia predložila sedem legislatívnych návrhov, je medzi nimi zákon o rodnom čísle aj o platoch kňazov (video)

Kresťanská únia predložila sedem legislatívnych návrhov, je medzi nimi zákon o rodnom čísle aj o platoch kňazov (video)

Ide o zákony, ktoré sa snažili upraviť už v predošlom volebnom období.

15.11.2023 (SITA.sk) - Poslanci Kresťanskej únie (KÚ) a hnutia NOVA, ktorí sa do parlamentu dostali na kandidátke hnutia OĽaNO a priatelia (teraz hnutie Slovensko), predložili do podateľne v Národnej rade SR sedem legislatívnych návrhov.

Návrhy však neboli zamietnuté, ale z viacerých dôvodov neboli prerokované. O úpravách jednotlivých zákonov by poslanci mohli rokovať až v roku 2024.

Finančná podpora cirkví

Poslanec Richard Vašečka (KÚ) na stredajšej tlačovej besede uviedol, že svojimi návrhmi nechcú zaťažovať prípadnú decembrovú schôdzu parlamentu, na ktorej by sa mohol prijímať zákon o štátnom rozpočte.

Zákonodarci budú chcieť upraviť napr. zákon o finančnej podpore činnosti cirkví a náboženských spoločností. Zmeniť by sa tak malo financovanie platov kňazov. Jeho novelizácia prešla v minulosti do druhého čítania.

Legislatívnou úpravou by mal prejsť aj zákon o rodnom čísle. Ten chcú spresniť tak, aby rodné číslo odrážalo biologické pohlavie človeka.

Novela zákona o pohrebníctve

Do parlamentu ďalej predložili aj novelu zákona o pohrebníctve. Poslanci chcú docieliť, aby všetky potratené deti a plody boli pochované, čo je v súčasnosti možné len vtedy, ak si to rodič vyžiada.

Členovia poslaneckého klubu Slovensko sa budú zároveň snažiť presadiť, aby sa 25. marec stal štátnym sviatkom, ale nie dňom pracovného voľna. V tento deň si Slovensko pripomína Deň zápasu za ľudské práva a tzv. sviečkovú manifestáciu.

Tehotenský príspevok

Poslanci budú zároveň chcieť presadiť aj tehotenský príspevok pre absolventky štúdia strednej alebo vysokej školy. Novelizovať chcú aj zákonník práce, a to tak, aby obchody boli v nedeľu zatvorené.


Posledný návrh sa týka výchovy a vzdelávania. Poslanci chcú presadiť záväzok povinného informovaného súhlasu v oblasti sexuálneho vzdelávania.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie