• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Kremnická autobusová stanica má prejsť modernizáciou za 68-tisíc eur

Kremnická autobusová stanica má prejsť modernizáciou za 68-tisíc eur

Investíciu odsúhlasili mestskí poslanci na pondelkovom mimoriadnom rokovaní mestského zastupiteľstva.

7.6.2022 (Webnoviny.sk) - Kremnická autobusová stanica prejde v najbližšom čase zmenami. Projekt modernizácie pripravilo mesto približne pred troma rokmi, s prácami by sa malo začať v letných mesiacoch.

Radnica o tom informuje na svojej webovej stránke s tým, že investíciu vo výške 68-tisíc eur z rozpočtu mesta odsúhlasili mestskí poslanci na pondelkovom mimoriadnom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Okrem hlavnej autobusovej stanice vyčlenili aj prostriedky na obnovu autobusových zastávok na Bystrickej ulici, pri Elbe, psychiatrickej nemocnici a na Langsfeldovej ulici.

Nový asfaltový povrch

V rámci plánovaných prác na hlavnej autobusovej stanici sa položí nový asfaltový povrch a vymenia sa jednotlivé autobusové zastávky. Stredový ostrovček, kde stáli diaľkové autobusy, odstránia.

Plocha autobusovej stanice sa týmto riešením rozšíri. Ako informoval primátor Alexander Ferenčík, nové dispozičné riešenie bez stredovekého ostrovčeka má vytvoriť predpoklady pre vytvorenie niekoľkých parkovacích miest pre zájazdové autobusy. Tie v minulosti parkovali na parkovisku Jeleň, čo však komplikovalo dopravnú situáciu.

Lepšie využitie priestoru

Nároky na parkovanie v meste rastú, chceme preto lepšie využiť aj tento priestor a celkovo prispôsobiť autobusovú stanicu štandardom doby,“ doplnil primátor s tým, že technicky už jednotlivé autobusové zastávky týmto štandardom nezodpovedajú.

Boli sme na obhliadke autobusovej stanice spoločne so zástupcami dopravcu – SAD Zvolen, podľa ktorých by boli najvhodnejším termínom pre realizáciu prác letné mesiace. Vtedy nechodia školské spoje a pohyb na autobusovej stanici je celkovo nižší,“ dodal Ferenčík.

Počas realizácie prác príde na autobusovej stanici aj k obmedzeniam, cestujúcich by sa nemali výraznejšie dotknúť. Mesto ich chce v spolupráci s vysúťaženým dodávateľom prác riešiť napríklad rozdelením prác na etapy, prípadne dočasným presmerovaním státia spojov.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie