• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Kremeľ vyzbrojuje Rosgvardiu ťažkou technikou, považuje ju za kľúčovú organizáciu pre zaručenie bezpečnosti

Kremeľ vyzbrojuje Rosgvardiu ťažkou technikou, považuje ju za kľúčovú organizáciu pre zaručenie bezpečnosti

Putin podpísal legislatívu, ktorá umožňuje poskytnutie ťažkých zbraní pre Ruskú národnú gardu.

8.8.2023 (SITA.sk) - Kremeľ „zdvojnásobuje“ poskytovanie ťažkej techniky Ruskej národnej garde Rosgvardia, keďže ju považuje za kľúčovú organizáciu pre zaručenie bezpečnosti režimu. V utorok to uviedlo britské ministerstvo obrany v aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Britský rezort obrany poukazuje na to, že ruský vodca Vladimir Putin 4. augusta podpísal legislatívu, ktorá umožňuje poskytnutie ťažkých zbraní pre Rosgvardiu. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Šéf Rosgvardie a bývalý ochrankár Putina Viktor Zolotov podľa britského ministerstva obrany už skôr navrhol, aby Ruskú národnú gardu vyzbrojili delostrelectvom a útočnými vrtuľníkmi.

Rosgvardia podľa Zolotova „vynikajúco“ konala počas krátkej vzbury žoldnierskej Wagnerovej skupiny proti ruskému vedeniu z 23. a 24. júna. Podľa britskej spravodajskej služby však „nie sú dôkazy, že Rosgvardia uskutočnila nejakú efektívnu akciu“ s cieľom potlačiť vzburu.

Rosgvardiu Putin vytvoril v roku 2016 prezidentským dekrétom a je samostatnou silou nezačlenenou do ruskej armády. Britské ministerstvo obrany odhaduje, že Rosgvardia má do 200-tisíc príslušníkov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie