• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Kráľovnú Alžbetu II. trápi zdravie, pre odporúčania lekárov sa musela vzdať cesty do Severného Írska

Kráľovnú Alžbetu II. trápi zdravie, pre odporúčania lekárov sa musela vzdať cesty do Severného Írska

Kráľovná si aj napriek úctyhodnému veku udržiava program nabitý povinnosťami.

20.10.2021 (Webnoviny.sk) - Britská kráľovná Alžbeta II. zdráhavo prijala odporúčania lekárov na niekoľkodňový odpočinok a zrušila svoju cestu do Severného Írska. V stredu to oznámil Buckinghamský palác s tým, že 95-ročná panovníčka je v dobrej nálade a je jej ľúto, že nemôže v stredu a štvrtok byť v Severnom Írsku. Podrobnosti o jej rozhodnutí palác nezverejnil.

Kráľovná odpočíva na hrade vo Windsore, kde žije od začiatku pandémie ochorenia COVID-19. Rozhodnutie zrušiť cestu by nemalo súvisieť s týmto ochorením.

Pred pár dňami sa kráľovná zúčastnila na verejnom podujatí vo Westminsterskom opátstve pri príležitosti storočnice charity ozbrojených síl Royal British Legion, pričom kráčala s vychádzkovou palicou. S vychádzkovou palicou ju vyfotografovali aj v roku 2003, čo bolo krátko po tom, ako podstúpila operáciu kolena.

Kráľovná Alžbeta II. je najstaršia a najdlhšie vládnuca britská panovníčka. Na budúci rok by mala osláviť platinové jubileum - 70 rokov na tróne. Stále si udržiava program nabitý kráľovskými povinnosťami a aj v utorok mala audiencie s diplomatmi a hostila recepciu vo Windsore pre svetových podnikateľských lídrov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie