• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Kráľovná Alžbeta II. pre pandémiu poruší tradíciu, Vianoce nestrávi na typickom mieste

Kráľovná Alžbeta II. pre pandémiu poruší tradíciu, Vianoce nestrávi na typickom mieste

Pre obavy zo šírenia variantu koronavírusu omikron Alžbeta II.

21.12.2021 (Webnoviny.sk) - Britská kráľovná Alžbeta II. sa rozhodla, že Vianoce nestrávi vo vidieckom sídle Sandringham na východe Anglicka pre obavy z rýchlo sa šíriaceho variantu koronavírusu omikron. Kráľovský palác oznámil, že 95-ročná kráľovná bude počas sviatkov na hrade vo Windsore západne od Londýna, kde sa zdržiava počas väčšej časti pandémie.

Počet infekcií koronavírusom v Británii rýchlo stúpa a dominantným sa namiesto delta variantu stáva variant omikron. Britský premiér Boris Johnson uviedol, že pravdepodobne bude potrebné zaviesť ďalšie nové reštrikcie v záujme spomalenia šírenia vírusu.

Minister zdravotníctva pritom odmietol vylúčiť prijatie nových opatrení ešte pred Vianocami.

Členovia širšej britskej kráľovskej rodiny roky trávili vianočné sviatky v rezidencii Sandringham, kde sa schádzalo mnoho ľudí, aby ich videli počas návštevy miestneho kostola na prvý sviatok vianočný. Kráľovná obmedzila cestovanie a prácu po tom, ako v októbri strávila jednu noc v nemocnici a lekári jej povedali, aby oddychovala. Odvtedy si však plní menej zaťažujúce povinnosti vrátane virtuálnych audiencií diplomatov a pravidelných týždenných rozhovorov s premiérom. Tieto Vianoce sú pre kráľovnú prvé po tom, ako v apríli vo veku 99 rokov zomrel jej manžel princ Philip. Svoje posledné spoločné Vianoce kráľovský pár strávil na hrade vo Windsore.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie