• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Krajniak otvoril Bezplatnú dlhovú poradňu vo Zvolene, bude nápomocná ľuďom vo finančných ťažkostiach

Krajniak otvoril Bezplatnú dlhovú poradňu vo Zvolene, bude nápomocná ľuďom vo finančných ťažkostiach

Ďalšie tri pribudli tento týždeň v Košiciach, v Michalovciach a vo Vranove nad Topľou.

18.2.2022 (Webnoviny.sk) - Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak dnes otvoril Bezplatnú dlhovú poradňu (BDP) vo Zvolene. Ďalšie tri pribudli tento týždeň na východnom Slovensku v Košiciach, v Michalovciach a vo Vranove nad Topľou.

„Na Slovensku tak už bude otvorených dvanásť bezplatných dlhových poradní, v ktorých pomáhajú ľuďom dostať sa z dlhov psychológovia, právnici a ekonómovia," informoval tlačový odbor ministerstva.

Prevencia pred nadmerným zadlžovaním

Osem otvorených BDP už ľudia nájdu v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Nitre, Poprade, Banskej Bystrici, Lučenci a Prešove. Takýchto poradní bude na Slovensku celkom 46 a sídliť budú v mieste pôsobnosti úradov práce, sociálnych vecí a rodiny. Projekt BDP plní aj úlohu prevencie vzniku nadmerného zadlženia obyvateľstva.

„Ak potrebuje pomôcť aj klient z regiónu, kde poradňa zatiaľ nie je, môže osloviť prevádzku v inom regióne prostredníctvom sociálnej siete na stránke Bezplatné Dlhové Poradne, alebo na webe www.pomahamedlznikom.sk," uviedol minister Krajniak.

Premiant v miere nezamestnanosti

Počas pracovnej návštevy vo Zvolene navštívil minister aj miestne úrady práce vo Zvolene a v Detve. Zvolen patrí s nezamestnanosťou na úrovni 5,44 percenta k premiantom v rámci kraja.

„Kým si počas minulého decembra našlo prácu vo Zvolene 85 nezamestnaných, za mesiac január to bolo až 177,“ poznamenal minister. Nezamestnanosť v celom Banskobystrickom kraji je na úrovni 10,20 percenta.

Nezamestnanosť v Detve je k dnešnému dňu 7,16 percenta. Počet uchádzačov o zamestnanie v evidencii úradu práce v Detve, ktorí si v januári našli prácu, predstavoval 87 osôb, za predošlý mesiac to bolo 44 osôb.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie