• Dnes je: Nedeľa 23. januára 2022 meniny má Miloš

Krajniak: Dvaja poslanci Sme rodina majú voľnú kartu pri hlasovaní o nedôvere ministrovi Mikulcovi

Krajniak: Dvaja poslanci Sme rodina majú  voľnú kartu pri hlasovaní o nedôvere ministrovi Mikulcovi

Zvolanie mimoriadnej schôdze k vysloveniu nedôvery ministrovi vnútra iniciovala opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD).

14.6.2021 (Webnoviny.sk) - Dvaja poslanci Národnej rady SR (NR SR) z vládneho hnutia Sme rodina majú „voľnú kartu“ pri hlasovaní o nedôvere ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO). Pred mimoriadnym rokovaním vlády to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).

Mimoriadnu schôdzu inicioval Smer-SD

Na pondelňajšej schôdzi sa ministri venovali návrhu poslancov NR SR na vyslovenie nedôvery šéfovi rezortu vnútra. Mikulec aj premiér Eduard Heger (OĽaNO) potvrdili, že v pondelok poobede sa stretnú s koaličnými poslancami, ktorí avizovali, že budú hlasovať s opozíciou.

Zvolanie mimoriadnej schôdze k vysloveniu nedôvery ministrovi vnútra iniciovala opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD). Konať sa bude v utorok 15. júna. Ministrovi vnútra vyjadrilo podporu hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a strany Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí.

Pčolinský a Pčolinská zahlasujú za odvolanie

Naopak, za jeho odvolanie budú hlasovať koaliční poslanci Peter Pčolinský a Adriana Pčolinská (obaja Sme rodina). Pčolinský pre spravodajský portál aktuality.sk potvrdil, že bude hlasovať za odvolanie Mikulca z funkcie. Minister vnútra už totiž nemá jeho dôveru.

Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský čelí obvineniu, že za úplatok 20-tisíc eur zastavil odpočúvanie a rozpracovanie momentálne obvineného podnikateľa Zoroslava Kollára.


Druhé obvinenie je podľa medializovaných informácií založené na podozrení, že sprostredkoval sumu desaťtisíc eur policajtovi Mariánovi Kučerkovi za to, aby sa neriešili podozrenia voči známej nadnárodnej stavebnej spoločnosti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie