• Dnes je: Nedeľa 13. júna 2021 meniny má Anton

Krajčí si želá pokles hospitalizovaných v nemocniciach, realita je však presne opačná (video)

Krajčí si želá pokles hospitalizovaných v nemocniciach, realita je však presne opačná (video)

Tlačová konferencia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího k aktuálnej epidemickej situácii.

Každý týždeň si želáme, aby počet hospitalizovaných v nemocniciach začal klesať, realita je však opačná. Na tlačovej konferencii k aktuálnej epidemickej situácii to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

Kým pred týždňom bolo v nemocniciach hospitalizovaných 3 285 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo podozrením naň, k dnešnému dňu ich je 3 511.

Počet pacientov vyžadujúcich pľúcnu ventiláciu sa síce v porovnaní s minulým týždňom znížil, ale aj aktuálne číslo 308 je kritické.

Denné úmrtia prudko stúpajú

V uplynulom týždni klesla 14-dňová incidencia a rovnako aj pozitivita RT-PCR testov z 19 na 15 percent a antigénových testov z 3 na 2 percentá.


„Stúpajú nám však denné úmrtia, pred týždňom bol denný priemer 94 úmrtí a aktuálne nám umiera na COVID-19 denne priemerne 107 ľudí,“ uviedol Krajčí.

Slovensko ostáva v čiernej fáze

Minister zdravotníctva upozornil, že aj po avizovanom spustení COVID automatu k 8. februáru bude Slovensko naďalej v čiernej fáze.

„Aby Slovensko mohlo prejsť do druhého stupňa varovania, museli by klesnúť počty pacientov v nemocniciach pod 2 500 a aktuálne máme hospitalizovaných ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19 spolu 3 285,“ podotkol Krajčí s tým, že splnené nie je ani ďalšie kritérium, keďže 7-dňový priemer pozitívne testovaných je vyšší ako 5-tisíc.


„Mrzí nás to, chceli sme prejsť do bordovej farby, ale aj budúci týždeň od 8. februára bude COVID automat svietiť čiernou farbou,“ dodal Krajčí.

Najviac zaočkovaných je v Bratislavskom kraji

Minister sa vyjadril aj k aktuálnemu stavu zaočkovanosti. Podľa jeho slov sa Slovensko nachádza v tretej z jedenástich fáz Národného očkovacieho plánu. Celkovo bolo k 29. januáru aplikovaných 130 621 dávok, pričom 6 622 osôb už bolo druhou dávkou preočkovaných.

Najväčšie percento populácie bolo zaočkované v Bratislavskom kraji (3,7 percenta), nasleduje Košický kraj, Žilinský kraj a Prešovský kraj.

Tlačová konferencia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího k aktuálnej epidemickej situácii.

Mikas odmieta akékoľvek porušenie zákona a vyjadruje znepokojenie nad protestami Žilinku

Matovičove výroky o Sulíkovej zodpovednosti za mŕtvych už rieši generálna prokuratúra

Mikas novou vyhláškou prekročil čiaru a Pellegrini ho vyzval, aby odstúpil z funkcie

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie