• Dnes je: Sobota 18. septembra 2021 meniny má Eugénia

Krajčí sa ospravedlnil za problémy s prihlasovaním na očkovanie, Sputnik by mohli začať podávať čoskoro

Krajčí sa ospravedlnil za problémy s prihlasovaním na očkovanie, Sputnik by mohli začať podávať čoskoro

Pre prihlasovanie na očkovanie vakcínou Sputnik V by sa mal vytvoriť samostatný systém.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí sa ospravedlnil ľuďom, ktorým sa nepodarilo prihlásiť sa na očkovanie.

V diskusnej relácii Na Telo plus povedal, že problém podľa neho nebol v samotnom systéme, ale v nápore. Dodal však, že „sa všetko dá urobiť lepšie“.

Minister sa preto chce stretnúť s riaditeľom Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Petrom Bielikom. Pýtať sa ho bude aj na to, prečo národné centrum doteraz nevytvorilo tzv. čakáreň. Na otázku, či môže riaditeľ NCZI vo svojej funkcii skončiť, minister priamo neodpovedal. „Budeme sa rozprávať,“ reagoval.

Zároveň informoval, že ruskou vakcínou Sputnik V by sa mohlo na Slovensku očkovať už o tri týždne. Tento termín bude podľa neho reálny, keď budú hotové testy šarže a tie budú v poriadku.

Pre prihlasovanie na očkovanie vakcínou Sputnik V by sa mal vytvoriť samostatný systém. Fungovať by mala čakacia listina, záujemcovia budú pozývaní do vakcinačného centra, keď na nich príde rad. Systém by sa mal podľa ministra spustiť minimálne týždeň pred tým, ako sa začne Sputnikom V očkovať.


Za prípadné dlhodobé nežiaduce účinky podľa ministra zdravotníctva nebude niesť zodpovednosť lekár. „Budeme sa o tom rozprávať na úrovni štátu,“ povedal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie