• Dnes je: Piatok 23. októbra 2020 meniny má Alojzia

Krajčí hovorí o najhoršej pandémii za sto rokov. Druhá vlna bude na Slovensku silnejšia ako prvá

Krajčí hovorí o najhoršej pandémii za sto rokov. Druhá vlna bude na Slovensku silnejšia ako prvá

Slovensko má aktuálne 992 aktívnych prípadov COVID-19. Za posledný deň pribudlo 100 pozitívne testovaných osôb, čím sa celkový počet infikovaných zvýšil na 3 022.

Na závažnosť situácie pred stredajším rokovaním vlády opäť upozornil minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Slovenskom prechádza druhá vlna koronavírusu

Ako Krajčí spomenul, už v marci ako jeden z prvých politikov v súvislosti s infekciou SARS-CoV-2 avizoval najväčšiu pandémiu za sto rokov. Takisto ako jeden z prvých hovoril o druhej vlne šírenia ochorenia, čo podľa neho dosvedčujú aj rastúce čísla nakazených.


„Tieto čísla to potvrdzujú, potvrdzuje sa to aj v jednotlivých krajinách a zdá sa, že tá druhá vlna vzhľadom na tie uvoľnené opatrenia bude minimálne na území Slovenska v početnosti prípadov a hospitalizovaných ľudí určite výraznejšou ako bola tá prvá vlna,“ vyjadril sa Krajčí.

Ochorenie je v Chorvátsku na vzostupe

Zároveň apeloval na ľudí, aby zodpovedne dodržiavali preventívne opatrenia, pretože počty infikovaných budú ďalej stúpať. Krajčí rizikovým skupinám odporúča aj očkovanie proti chrípke.


Takisto vyzval dovolenkárov, aby zvážili cestu do Chorvátska, ktoré tiež registruje zvýšené počty nakazených. Ako doplnil, jedno z ohnísk sa potvrdilo aj na trhovisku v oblasti obľúbeného letoviska Makarská.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie