• Dnes je: Nedeľa 17. októbra 2021 meniny má Hedviga

Kováčik bol podľa Fica politicky zlikvidovaný a o kandidatúre Lipšica hovorí ako o žarte (video)

Kováčik bol podľa Fica politicky zlikvidovaný a o kandidatúre Lipšica hovorí ako o žarte (video)

Robert Fico sa vyjadril aj k rozsudku v kauze zmenky, ktorý bol vynesený voči Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi.

25.1.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik bol podľa predsedu strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica politicky zlikvidovaný.

Uviedol to na pondelňajšej tlačovej konferencii s tým, že bol uväznený z čisto politických dôvodov, aby mohla koalícia čo najrýchlejšie voliť nového generálneho aj špeciálneho prokurátora.

Séria verejných vystúpení

Podľa Fica rozhodujúcu úlohu pri väzbe, zadržaní a obvinení Kováčika zohral sudca Najvyššieho súdu SR (NS SR) Juraj Kliment a prokurátor Ondrej Repa. Expremiér podotkol, že ide o strýka a synovca.

Fico to vyhlásil s tým, že dnes ako strana začínajú sériu verejných vystúpení k voľbe špeciálneho prokurátora, ktorú ukončia záverečným vyhlásením o tom, aké je rozhodnutie strany ku kandidátom na túto funkciu.

Rozsudok v kauze zmenky

Voľba nového špeciálneho prokurátora by mala byť na parlamentnej schôdzi, ktorá sa začína v utorok 26. januára. Presný dátum zatiaľ nie je v programe 23. schôdze stanovený. O funkciu sa uchádzajú Peter Kysel, Daniel Lipšic, Ján Šanta a Vasiľ Špirko. O kandidatúre Lipšica hovorí Fico ako „o žarte“, výhrady má aj voči Špirkovi a Šantovi. „Títo traja kandidáti sú v tejto chvíli pre nás diskvalifikovaní,“ zdôraznil.

Fico sa v pondelok vyjadril aj k rozsudku v kauze zmenky, ktorý bol vynesený voči Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi. „Radšej ani nebudem komentovať tých 19 rokov ohľadom tých zmeniek, čo to je za nezmysel. Tu zabije človek kopancom do hlavy cudzinca, všetci ste hore nohami a koľko dostal? Päť rokov. Tu ani euro škody nebolo. Začínajú sa prijímať exemplárne politické rozhodnutia. Toto je koniec právneho štátu,“ povedal.

Fico: Pellegrini sa dopustil hrubého politického amaterizmu (video)

Pellegrini nasmeruje Hlas k európskym socialistom. Čo urobí Fico?

Pellegriniho Hlas-SD je najsilnejšou stranou. Môžu jej poškodiť prípadné kauzy jej členov?

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie