• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Kotlár nám robí hanbu a zhodil pamiatku desiatok tisíc obetí COVID-19. Šimečka ho vyzýva, aby sa ospravedlnil 

Kotlár nám robí hanbu a zhodil pamiatku desiatok tisíc obetí COVID-19. Šimečka ho vyzýva, aby sa ospravedlnil 

Splnomocnenec vlády na prešetrenie manažovania pandémie Peter Kotlár sa k pandémii vyjadril v stredu na mimoriadnom parlamentnom zdravotníckom výbore.

20.6.2024 (SITA.sk) - Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka vyzýva poslanca za Slovenskú národnú stranu (SNS) Petra Kotlára, aby sa ospravedlnil za svoj výrok, že "pandémia na Slovensku nebola". Podľa neho tým zhodil pamiatku desiatok tisíc obetí COVID-19 na Slovensku, čo pokladá za hanebné a necitlivé.

"Robíte nám hanbu"

"Pán Kotlár, vyzývam vás verejne - ospravedlňte sa! Akoby nestačilo, že nerozumiete svojej práci a robíte nám hanbu v zahraničí. Ale ešte takto hlúpo urážať a retraumatizovať ľudí na Slovensku, tak na toto ste mandát vo voľbách naozaj nedostali," uviedol líder progresívcov. Kotlárove slová sa Šimečku "hlboko ľudsky dotkli" a chce sa za ne ospravedlniť všetkým ľuďom na Slovensku, ktorým pandémia zobrala ich najbližších - rodičov, manželky a manželov, súrodencov, priateľov.

"Myslím aj na desiatky tisíc lekárov a zdravotníkov, ktorí sa tu išli zodrať, aby zachraňovali životy ľudí, na desiatky tisíc tých, ktorým sa v dôsledku COVID-19 zhoršilo fyzické či duševné zdravie, na všetkých, ktorým pandémia výrazne skomplikovala podnikanie, vzdelávanie, ľudské vzťahy," uviedol Šimečka.

"V závere môjho vyšetrovania, ktoré prednesiem v septembri, je aj jasný dôkaz toho, že na Slovensku pandémia nebola z hľadiska toho, čo pandémia znamená, z hľadiska incidencie a ostatných merateľných parametrov," vyhlásil Kotlár.

KDH žiada Kotlárove odvolanie

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzýva vládu, aby Kotlára odvolala jednak pre jeho postoje voči pandémii, a tiež pre neprijatie zdravotníckych predpisov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

"Ministerka Dolinková túto dôležitú tému úplne odignorovala. Nedokáže vysvetliť neprijatie zdravotníckych predpisov WHO splnomocnencom Kotlárom a zabrániť, aby v budúcnosti neprichádzalo k takejto medzinárodnej hanbe a ohrozeniu života a zdravia našich pacientov. Preto vyzývame vládu, aby ho odvolala z postu splnomocnenca," uviedol poslanec KDH Peter Stachura.

Čestný predseda SaS Richard Sulík zverejnil na sociálnej sieti krátky status, v ktorom zhrnul posledné verejné vyjadrenia, ktoré pochádzajú od predstaviteľov SNS. "Pandémia nebola. Zem možno nie je guľatá. Húlenie do kvetináčov pomáha rastlinám. Slovensko, 2024".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 17. júl 2024

horoskopy na dnes stredu 17 jul 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úspešný deň pre ľudí pracujúcich v oblasti zdravotníctva a školstva. Ostatní dokážu riešiť problémy s humorom. Poobzerajte sa po vedľajšom zamestnaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Silnejúca intuícia bude vhodne podporovaná. Vyriešenie zamotanej situácie, ku ktorej ste nemálo prispeli, je na obzore. Venujte sa tvorivej činnosti, môžete dosiahnuť pekné výsledky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Snažte sa presadiť svoje tvorivé možnosti a schopnosti, kým sa to ešte dá. Môžete tým veľa získať. Je najvyšší čas, aby ste prestali ťahať za kratší koniec. Máte na viac.

Rak 22.6. - 22.7.

Kto nepracuje, nič nepokazí. Držte sa dnes tohto hesla po celý deň. Pri roztržkách radšej ustúpte. Najlepším spoločníkom bude pre vás nejaká kniha.
Všetky Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie