• Dnes je: Streda 28. júla 2021 meniny má Krištof

Košický kraj pokračuje v masívnom očkovaní, ľudia čakajúci na AstraZenecu môžu prísť aj bez termínu

Košický kraj pokračuje v masívnom očkovaní, ľudia čakajúci na AstraZenecu môžu prísť aj bez termínu

Košický samosprávny kraj si naďalej drží prvenstvo v počte očkovaní. K 30. máju podal už 139 660 vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Košický samosprávny kraj bude aj počas aktuálneho týždňa ako jediný na Slovensku očkovať každý deň v týždni.

Veľkokapacitné očkovacie centrum na Ostrovského ulici v Košiciach bude otvorené nepretržite sedem dní. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Tí, ktorým ani po 11. týždni neprišla SMS s termínom na očkovanie druhou dávkou vakcíny od AstraZeneca, môžu prísť do očkovacieho centra aj bez termínu. Zdravotníci ich zaočkujú od stredy do piatka po 15:00. Kým v Košiciach sa bude naďalej očkovať vakcínami od spoločností Pfizer/BioNTech a AstraZeneca, v Spišskej Novej Vsi bude dostupná vakcína od Moderny.

Michalovce čakajú na zaplnenie čakárne

Veľkokapacitné očkovacie centrum v Michalovciach bude opäť v prevádzke, keď bude v čakárni alebo v náhradníckom systéme nahlásený dostatočný počet ľudí.

„V Michalovciach sme doposiaľ zaočkovali takmer 9-tisíc ľudí, ďalší využili možnosť zaočkovať sa v iných očkovacích centrách. Nakoľko evidujeme, že mnohí čakajú za ruskou vakcínou, v prípade, ak bude Sputnik V dostupný, očkovať ním chceme práve v tomto očkovacom centre. Konkrétny termín, od kedy budeme očkovať ruskou vakcínou, bude závisieť od rozhodnutia ministerstva zdravotníctva. Organizačne sme na očkovanie touto vakcínou pripravení,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Posilnili výjazdovú očkovaciu službu

Košický samosprávny kraj si naďalej drží prvenstvo v počte očkovaní. K 30. máju podal už 139 660 vakcín proti ochoreniu COVID-19. Aktuálne župa posilnila prevádzku výjazdovej očkovacej služby, zdravotníci navštívia tento týždeň 28 obcí a miest, v ktorých by mali zaočkovať najmenej 2 100 ľudí.

Výjazdová očkovacia služba bude podávať vakcíny v okresoch Košice-okolie, Spišská Nová Ves, Rožňava, Trebišov aj Michalovce. Košický samosprávny kraj zaočkoval prostredníctvom mobilného očkovania už 4 250 ľudí. Od budúceho týždňa by mal do obcí vyraziť aj očkovací autobus, v ktorom budú zdravotníci podávať vakcínu od spoločnosti Pfizer/BionTech.


Po tom, čo kraj zaočkuje všetkých seniorov, ktorí sa prihlásili na očkovanie prostredníctvom mobilnej očkovacej jednotky, budú zdravotníci očkovať v tomto očkovacom autobuse aj ľudí z marginalizovaných komunít.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie