• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Košické škôlky budú v prevádzke aj počas letných prázdnin, prihlásilo sa až 1400 detí

Košické škôlky budú v prevádzke aj počas letných prázdnin, prihlásilo sa až 1400 detí

Podľa stanoveného harmonogramu budú v júli a v auguste v prevádzke viaceré škôlky.

2.7.2023 (SITA.sk) - V piatok 30. júna sa uzavrel školský rok aj pre 5 680 detí v 54 materských školách (MŠ) a dvoch základných školách s materskou školou v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Zhruba štvrtina z nich však bude pokračovať vo výchovno-vzdelávacom procese aj počas letných prázdnin, keďže ich rodičia o to prejavili záujem. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

Výnimkou budú MŠ Kalinovská a MŠ Oštepová, ktoré budú kvôli rekonštrukcii počas letných prázdnin zatvorené. Každá materská škola bude v prípade záujmu rodičov cez prázdniny otvorená vždy jeden mesiac.

Škôlky v malých mestských častí budú otvorené zväčša dva alebo tri týždne. V čase, keď nebude daná škôlka v prevádzke, bude otvorená iná škôlka v jej blízkosti.

„Snažili sme sa to rovnomerne rozdeliť, aby bola každý mesiac otvorená polovica škôlok. Rodičia budú môcť svoje deti po dohode s vedením príslušnej materskej školy umiestniť aj do inej škôlky, ktorá bude v danom čase otvorená,“ uviedla vedúca oddelenia školstva košického magistrátu Beáta Lopušniaková.

Výška školného zostáva rovnaká ako počas školského roka a bude prestavovať 40 eur mesačne na jedno dieťa. Organizačný harmonogram školských prázdnin pre materské školy je zverejnený na webovej stránke mesta v sekcii školstvo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie