• Dnes je: Pondelok 25. septembra 2023 meniny má Vladislav

Košice zvýšia poplatky za odpad o 22 percent, viac sa bude platiť aj v iných krajských mestách

Košice zvýšia poplatky za odpad o 22 percent, viac sa bude platiť aj v iných krajských mestách

Na základe pozmeňujúceho návrhu poslanca Františka Ténaia (nezávislý) sa upravil paušálny poplatok za odpad pre ľudí bývajúcich na sídliskách z 36,86 eura na 45 eur, čo na osobu prestavuje 22,1-percentný ročný nárast.

1.1.2023 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia mesta Košice budú od nového roka platiť o niečo vyše pätinu vyšší poplatok za odpad. Rozhodlo o tom 22 z 29 prítomných poslancov mestského zastupiteľstva, ktorí na tretí pokus schválili upravený návrh Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) mesta Košice o miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

Paušálny poplatok za odpad

Na základe pozmeňujúceho návrhu poslanca Františka Ténaia (nezávislý) sa upravil paušálny poplatok za odpad pre ľudí bývajúcich na sídliskách z 36,86 eura na 45 eur, čo na osobu prestavuje 22,1-percentný ročný nárast.

Za nevážený množstvový zber, ktorý sa uplatňuje najmä v rodinných domoch, sa pri odvoze raz týždenne pri 110-litrovej nádobe bude po novom ročne platiť namiesto 160,16 eura suma 194,48 eura. V tomto prípade predstavuje nárast takmer 21,5 percenta.

Aj v Trnave či Žiline

Uvedomujeme si, že mesto musí túto činnosť dotovať, a preto bolo potrebné poplatok zvýšiť. Diskutovali sme s poslancami a starostami. Som rád, že sme našli zhodu na kompromisnom návrhu," skonštatoval Ténai.

V metropole východu budú občania aj po schválenom zvýšení platiť za odpad menej ako v Prešove, kde tamojšie mestské zastupiteľstvo schválilo vo štvrtok úpravu sadzieb. Tie pri paušálnom zbere na sídliskách dosahujú 49,28 eur a pri množstevnom zbere v rodinných domoch 202,18 eura. Vyššie poplatky za odpad ako v Košiciach budú spomedzi krajských miest aj v Trnave, Banskej Bystrici alebo Žiline.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 25. september 2023

horoskopy na dnes pondelok 25 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Sentimentálne nálady sú na príťaž nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Nemali by ste sa stále ľutovať, radšej konečne urobte konkrétne kroky, na nápravu súčasného stavu.

Býk 21.4. - 21.5.

Vašu citlivú dušu podporí človek, ktorého ste poznali len z videnia. Dobre si však premyslite, či vaše novo prebudené city neohrozia harmóniu v partnerskom zväzku.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte pocit, že sa všetci sprisahali proti vám? Situácia sa zmení po absolvovaní rozhovoru, ktorý vás čaká okolo obeda. Zosilnie vaša slabosť pre opačné pohlavie.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnešok je priaznivý pre tých, ktorí potrebujú nové nápady a inšpiráciu. Venujte pozornosť aj zdanlivým maličkostiam, ktoré sa neskôr môžu ukázať ako rozhodujúce.Všetky Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie