• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Košice plánujú cez víkend celomestské testovanie, otvorené budú desiatky odberných miest

Košice plánujú cez víkend celomestské testovanie, otvorené budú desiatky odberných miest

Testovať sa bude prevažne na základných školách a zriadené budú taktiež dve veľkokapacitné odberové miesta.

5.1.2021 (Webnoviny.sk) - Mesto Košice plánuje cez víkend celomestské testovanie, otvoriť chce minimálne 50 odberových miest. Testovanie začne v piatok od 16:00 a cez víkendové dni bude prebiehať od 9:00 do 17:00. Na brífingu o tom informoval primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

„Mesto Košice požiadalo premiéra a hmotné rezervy o 100-tisíc antigénových testov, pričom dnes popoludní bude dodaných 80-tisíc testov a následne nám hmotné rezervy dodajú ďalšiu várku na to, aby sme mohli už tento piatok v Košiciach spustiť celomestské testovanie,“ uviedol Polaček.

Ako ďalej dodal, neplánujú pretestovať každého obyvateľa mesta, ale prioritne ľudí, ktorí nemôžu vykonávať svoju prácu z domu, tých, ktorí sa starajú o svojich blízkych, či ľudí v kritickej infraštruktúre. Testovať sa bude prevažne na základných školách a zriadené budú taktiež dve veľkokapacitné odberové miesta, a to v budove Magistrátu mesta Košice a v Košických kultúrnych centrách na Kukučínovej ulici.

„Víkendové testovanie má veľký význam v tom, že Košice ako mesto, alebo aj okres sa dostáva na čelo Slovenska, čo sa týka počtu novoinfikovaných pacientov. A jediný spôsob, ako ochrániť lôžka v nemocnici a pacientov, ktorí sú závažne chorí, je testovanie a samozrejme očkovanie, ktoré robíme už od konca minulého roku,“ dodal infektológ Pavol Jarčuška z Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UPJŠ LF a UNLP.

Doposiaľ bolo v Košiciach 7 472 pozitívne testovaných na COVID-19 a pandémia si v meste vyžiadal spolu 116 obetí.

Viac k téme: Celoplošné testovanie, primátor mesta Košice

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie