• Dnes je: Štvrtok 19. júla 2018 meniny má Dušana

Košice budú mať dve silvestrovské oslavy, zabavia sa deti aj dospelí

Košice budú mať dve silvestrovské oslavy, zabavia sa deti aj dospelí

Deti budú oslavovať dopoludnia s obľúbenými rozprávkovými postavičkami, pre dospelých mesto pripravilo veľkú silvestrovskú párty KOŠICE 30.

KOŠICE 30. decembra (WebNoviny.sk) – Mesto Košice pripravuje na 31. decembra až dve silvestrovské oslavy. Prvá je určená pre deti a bude v nedeľu dopoludnia vo Veľkej sále Historickej radnice na Hlavnej ulici a dospelí budú večer oslavovať a vítať nový rok tradične pri Immaculate.

Po pozitívnej odozve na detské oslavy Silvestra sa aj tohto roku uskutočnia v Historickej radnici mesta Košice od desiatej. Deti budú oslavovať s obľúbenými rozprávkovými postavičkami,“ informovala hovorkyňa Košíc Linda Šnajdárová. Chýbať nebude diskotéka, ani interaktívna tvorivá dielňa. Deti budú zabávať divadelníci z Divadla Cililing, UsmievAnka, chýbať nebudú kúzla, rozprávky, tanečníci a speváci, či bublinová šou. Organizátori prichystali aj ďalšie prekvapenia vrátane silvestrovského občerstvenia.


Pre dospelých mesto pripravilo veľkú silvestrovskú párty pri Immaculate na Hlavnej ulici, ktorá sa začne o ôsmej večer. Spolu s Košičanmi budú oslavovať napríklad Adam Ďurica so skupinou, tanečníci a DJ s diskotékovým programom. O polnoci nebude chýbať ani tradičný novoročný ohňostroj. Ako informovala Šnajdárová, zabezpečenie kompletného umeleckého programu Silvester 2017 na Hlavnej ulici s účinkujúcimi a ohňostrojom stojí mestskú pokladnicu 11 995 eur.

Mesto v minulosti opakovane dostávalo množstvo sťažností od občanov, že sa pyrotechnika používala v denných, aj v nočných hodinách, v ktoromkoľvek období roka. „Súčasný právny stav ale splnomocňuje mestá a obce v zákone, aby svojimi všeobecne záväznými nariadeniami (VZN) mohli obmedziť alebo usmerniť používanie pyrotechniky. Preto Košice prijali VZN, ktoré hovorí o tom, že pyrotechnika môže byť používaná bez obmedzenia iba počas Silvestra, do druhej hodiny rannej 1. januára. Mimo Silvestra sa pyrotechnika môže používať len na akcie, ktoré sú organizované alebo spoluorganizované mestom alebo mestskými časťami,“ uviedla Šnajdárová. Nelegálne používanie pyrotechniky v meste môže byť trestané finančnými sankciami. Zákaz sa vzťahuje na zábavnú pyrotechniku kategórie F2 a F3 ako aj iné pyrotechnické výrobky, napríklad dymovnice alebo svetlice.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasiePozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie