• Dnes je: Utorok 27. februára 2024 meniny má Alexander

Korupčná aféra stála portugalského premiéra funkciu, António Costa rezignoval

Korupčná aféra stála portugalského premiéra funkciu, António Costa rezignoval

Portugalská polícia zatkla šéfa úradu vlády počas razií v niekoľkých verejných budovách a iných nehnuteľnostiach v rámci rozsiahleho vyšetrovania korupcie.

7.11.2023 (SITA.sk) - Portugalský premiér António Costa v utorok oznámil, že rezignuje po tom, čo bol zahrnutý do rozsiahleho vyšetrovania korupcie.

„Za týchto okolností som, samozrejme, predložil svoju rezignáciu prezidentovi republiky,“ uviedol Costa v celoštátnom televíznom prejave. Pri moci bol od roku 2015.

Zatkli šéfa úradu vlády

Portugalská polícia zatkla šéfa úradu vlády Vítora Escáriu počas razií v niekoľkých verejných budovách a iných nehnuteľnostiach v rámci rozsiahleho vyšetrovania korupcie.

Medzi podozrivými sú údajne minister infraštruktúry Jo?o Galamba, šéf tamojšej environmentálnej agentúry či starosta mesta Sines.

Koncesie na lítiové bane

Sudca vyšetruje údajné nezákonné konanie, korupciu volených predstaviteľov a ovplyvňovanie súvisiace s koncesiami na lítiové bane v blízkosti severnej hranice Portugalska so Španielskom a plánmi na výstavbu zeleného vodíkového závodu a dátového centra v pobrežnom meste Sines na juhu krajiny.

Lítiové bane a projekty súvisiace so zeleným vodíkom sú súčasťou Európskej zelenej dohody, ktorú presadzuje Európska únia.

Razie sa uskutočnili v priestoroch ministerstva životného prostredia, ministerstva infraštruktúry a mestského zastupiteľstva v Sines, ako aj vo viacerých súkromných domoch a kanceláriách.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 27. február 2024

horoskopy na dnes utorok 27 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 27. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úlohy zvládnete bez problémov, komplikácie sa môžu objaviť vo vzťahu k partnerovi. Zamyslite sa nad jeho problémami a trochu sa pocvičte aj v tolerantnosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Najlepšie výsledky dosiahnete práve vďaka priamočiarosti a otvorenosti. Padli ste do oka vplyvnej osobe, ktorá vám chce pomôcť. Je na vás, či ponúknutú pomoc prijmete.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Zdá sa vám, že všetko spí? Musíte nazrieť pod pokrievku! Ak sa dnes nebudete v jednej veci viac snažiť, môžete počítať s neskoršími problémami.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes by sa nemali vyskytnúť žiadne väčšie problémy. Ak sa na vás obráti ktosi o radu pri riešení svojich problémov, neodmietajte. V budúcnosti ako keby ste našli.
Všetky Horoskopy pre Utorok 27. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie