• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Koronavírus zvýšil návštevnosť pirátskych filmových stránok, najväčší nárast bol v Taliansku

Koronavírus zvýšil návštevnosť pirátskych filmových stránok, najväčší nárast bol v Taliansku

V rebríčku nárastu vedie Taliansko, za ktorým nasledujú India a Španielsko.

27.4.2020 (Webnoviny.sk) - Obmedzenia pre pandémiu koronavírusu viedli aj k vyššej návštevnosti pirátskych filmových stránok. Najväčší nárast pritom zaznamenalo Taliansko. Návštevnosť počas posledných siedmich marcových dní narástla oproti rovnakému obdobiu vo februári o 66 %. Nasledujú India (63 %), Španielsko (50 %), Portugalsko (47 %), Kanada (45 %), či Veľká Británia (43 %).

Výsledky priniesla spoločnosť Muso, ktorá monitoruje digitálnu pirátsku činnosť. Uviedla tiež, že dopyt po pirátskych televíznych kanáloch klesol. Dôvodom je zrejme zrušenie živých prenosov športových podujatí.

"Tak ako Netflix zaregistroval veľký nárast nových používateľov, aj my sme zaznamenali značný nárast návštev na pirátskych stránkach," uviedol výkonný riaditeľ Muso Andy Chatterly. Dodal, že nárast zachytili aj v počte nelegálne sťahovaných softvérov. V Taliansku to bolo o 41 %. Muso tvrdí, že má najväčšiu databázu o pirátskych aktivitách na svete a sleduje viac ako 19-tisíc stránok.

Ernesto van der Sar z blogu TorrentFreak vyhlásil, že "čísla spoločnosti Muso zodpovedajú tomu, čo by sme mohli očakávať".

Viac k téme: COVID-19, filmy, Koronavírus, nelegálna stránka

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie