• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Koronavírus v Portugalsku stráca podľa expertov silu, vláda zrejme zmierni niektoré obmedzenia

Koronavírus v Portugalsku stráca podľa expertov silu, vláda zrejme zmierni niektoré obmedzenia

Portugalsko za uplynulých štrnásť dní v priemere eviduje viac ako 400 infekcií na 100-tisíc obyvateľov.

27.7.2021 (Webnoviny.sk) - Podľa portugalských zdravotníckych expertov existujú v krajine náznaky, že najnovšia vlna infekcií ochorenia COVID-19 stráca silu.

Prírastky sa spomaľujú

Vysokopostavení predstavitelia portugalskej vlády sa v utorok stretli s analytikmi na problematiku koronavírusu, ktorí sa vyjadrili, že tempo pribúdania nákaz síce zostáva vysoké, ale prírastky sa spomaľujú a kulminácia vlny je blízko.

Viac o téme: Koronavírus

Vo vážne postihnutom regióne hlavného mesta Lisabon a v turistickom regióne Algarve na juhu krajiny sa však počet nových nákaz stabilizuje.

Majitelia reštaurácií sa sťažujú

Počet pacientov s ochorením COVID-19 na jednotkách intenzívnej starostlivosti portugalských nemocníc sa zvyšuje od začiatku júla. Obsadenosť lôžok, ktoré vyčlenili pre pandémiu koronavírusu, je teraz na úrovni 78 percent. Takmer 99 percent nových prípadov infekcií v krajine pritom tvoria nákazy delta variantom vírusu.

Očakáva sa, že portugalská vláda na štvrtkovom zasadaní rozhodne, či zmierni niektoré obmedzenia zhromažďovania. Majitelia reštaurácií a barov sa totiž sťažujú, že pre reštrikcie strácajú príjmy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie