• Dnes je: Streda 01. apríla 2020 meniny má Hugo

Koronavírus už prenikol do Rakúska a Chorvátska, objavil sa aj v Nemecku

Koronavírus už prenikol do Rakúska a Chorvátska, objavil sa aj v Nemecku

Celosvetovo je nakazených vyše 80-tisíc ľudí, takmer 2 700 pacientov zomrelo.

Prvé prípady nákazy novým koronavírusom v utorok potvrdili aj Rakúsko a Chorvátsko. Rakúska verejnoprávna televízia ORF informovala, že ochorenie COVID-19 potvrdili u dvoch osôb v spolkovej krajine Tirolsko. Pacienti majú miernu horúčku a sú v izolácii v nemocnici v Innsbrucku.

Chorvátsko potvrdilo nákazu u muža, ktorý cestoval do talianskeho Turína. Oznámil to premiér Andrej Plenkovič. Pacient je podľa jeho slov „mladý muž s miernou formou ochorenia“, pričom je v izolácii a v dobrom stave.

Najmenej jedného pacienta nakazeného koronavírusom má už aj Nemecko, uvádza spravodajský portál Focus.de.

Nový prípad hlási podľa denníka The Guardian aj Švajčiarsko. Informuje tiež, že v Taliansku stúpol počet obetí koronavírusu na 11.

Covid-19 z Talianska prešiel aj na Kanárske ostrovy

V utorok sa vírus objavil na Tenerife, jednom z Kanárskych ostrov, informovala agentúra AP.


Pacientom je taliansky lekár, ktorý prišiel na dovolenku. Pred cestou sa zdržiaval na severe Talianska, ktoré je postihnutý epidémiou koronavírusu.


Po tom, ako sa uňho prejavili príznaky ochorenia, sám sa prihlásil na miestnej klinike. Testy uňho potvrdili Covid-19.


Vzápätí sa hotel H10 Adeje Palace, kde lekár býval, ocitol v karanténe. Približne tisícka dovolenkárov ho nesmie opustiť.

Ide o tretí prípad koronavírusu v Španielsku, pričom prvé dva prípady boli tiež na jeho ostrovoch – kanárskom La Gomera a na Baleárskych ostrovoch. Obaja pacienti sa plne uzdravili.

V Taliansku je infikovaných už 322 ľudí

Nakazených je už 322 osôb, čo znamená, že počet infikovaných stúpol za jediný deň o sto. Výskyt nových prípadov potvrdenej nákazy navyše už nie je obmedzený len na menšie enklávy v severnom Taliansku, ktoré sa úrady pokúsili izolovať od okolitého sveta. Medzi novými potvrdenými prípadmi sú aj dva na Sicílii, dva v Toskánsku a jeden v Ligúrii.


Celosvetovo je nakazených vyše 80-tisíc ľudí, takmer 2 700 pacientov zomrelo. Veľká väčšina obetí aj nakazených pochádza z Číny. Taliansko je jednou z troch krajín mimo Číny, ktoré sú pokladané za sekundárne epicentrá nákazy. Ďalšími sú ešte Južná Kórea a Irán, odkiaľ tiež v utorok prichádzali alarmujúce informácie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie