• Dnes je: Nedeľa 01. augusta 2021 meniny má Božidara

KORONAVÍRUS: Škandál Dominiky Cibulkovej rieši už aj Matovič

KORONAVÍRUS: Škandál Dominiky Cibulkovej rieši už aj Matovič

Matovič o prednostnom očkovaní na KORONAVÍRUS: Bolo to zbytočné zlyhanie

Bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú už zaočkovali proti ochoreniu COVID-19, tenistku samovoľne a neoprávnene doplnil jeden z pracovníkov vakcinačného centra do oficiálneho zoznamu.

Škandál slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej nenechal chladným ani premiéra Igora Matoviča. Ten ku kauze prehovoril na sociálnej sieti.

Bude požadovať sprísnenie opatrení a od rezortu zdravotníctva očakáva jednoznačné a nespochybniteľné poradovníky.


Očkovanie celebrít či iných osôb prednostne by podľa neho malo význam len vtedy, keby to slúžilo na propagáciu očkovania.


Aby toho nebolo málo, zaočkovaný mal byť podľa portálu športky aj ďalší športovec, futbalista Vladimír Weiss mladší. Podľa zverejnených informácií mal byť hráč ŠK Slovan Bratislava v priestoroch, kde sa očkuje, v podobnom čase ako Cibulková.


Bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú a jej manžela prednostne zaočkovali v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) na Kramároch. Obaja boli v oficiálnom zozname zdravotníkov, ktorí majú byť zaočkovaní, pridaný neoprávnene,“ Informáciu priniesol Denník N.

Pracovník porušil pravidlá

UNB reagovala, že tenistku samovoľne a neoprávnene doplnil jeden z pracovníkov vakcinačného centra do oficiálneho zoznamu. Akékoľvek uprednostňovanie vníma nemocnica ako neprípustné. Pracovník vakcinačného centra, ktorý Cibulkovú zaočkoval, porušil podľa vedenia UNB pravidlá očkovacieho procesu a od pondelka (11. 1. 2021) sa už nebude podieľať na vakcinácii.


Na Slovensku sa očkuje proti ochoreniu COVID-19 od 26. decembra 2020. V prvej vlne očkujú zdravotníkov, zamestnancov domovov sociálnych služieb či pracovníkov kritickej infraštruktúry. Očkovacia látka bude širokej verejnosti na Slovensku k dispozícii v štvrtej vlne očkovania s predpokladaným začiatkom v marci.


Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní. Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia, a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila. Vzniknutá situácia ma veľmi mrzí, vo vzťahu k všetkým ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú.


Zároveň by som ale touto cestou chcela vyzvať ľudí, aby sa očkovania neobávali. Budem rada, ak celá táto nešťastná udalosť bude mať pozitívny efekt v tom, že presvedčí čo najviac ľudí o potrebe očkovania. Veľmi rada akýmkoľvek ďalším spôsobom pomôžem v osvetovej kampani na podporu vakcinácie, ktorú považujem za bezpečnú a očkovanie proti Covidu za jediný správny a zodpovedný prístup. Dominika Cibulkova

Zdroj: Facebook Dominika Cibulkova

PORADIE OČKOVANIA

Slovensko je európskym lídrom v počte ľudí, ktorí veria konšpiráciám. Zároveň platí, že mimoriadne veľký pomer ľudí sa z rôznych dôvodov zaočkovať nechystá, čo bude znamenať dlhodobú potrebu opatrení a zbytočného strádania všetkých.

... ak strádanie chceme čo najviac umenšiť, potrebujeme úprimne presvedčiť čo najviac ľudí. Uznávam, že potrebuje k tomu aj kampaň, kde vystúpi XY ľudí, ktorým dôverujú rôzne skupiny ľudí ... a osobným príkladom presvedčia ďaľších a ďaľších.

Dominika Cibulková bola na takú kampaň “ako stvorená” ... bohužiaľ nevydalo. Spôsob, ako k jej očkovaniu prišlo ... je zbytočné zlyhanie (aj) pracovníka očkovacieho centra a hlavne zbytočne nevyužitá príležitosť.


Budem vyžadovať okamžité sprísnenia opatrení, ktoré takýmto zlyhaniam v budúcnosti zabránia. Rovnako očakávam od MZ jednoznačné a nespochybniteľné poradovníky, z ktorých bude každému jasné, kedy kto má na očkovanie nárok.

Ešte inak - nemám problém, ak denne popri tisíckach zaočkovaných ľudí podľa poradovníka, budú verejne zaočkovaní 3-4 verejne známi ľudia s cieľom masívnej propagácie očkovania medzi pochybujúcimi.


Ešte ešte inak - robiť to tajne, nie je fér, urobiť to verejne, je propagácia dobrej veci.

Zdroj: Facebook Igor Matovic

Najčastejšie otázky o očkovaní proti COVID-19. Kedy na mňa príde rad a môžem vakcíny kombinovať?

Čakajú nás ťažké rozhodnutia. Sprísňovať lockdown už viac nemôžeme, skrachujeme ako štát!

Zábery reality Slovenských nemocníc verzus pochybovači! (video)

Všetko o vakcínach proti COVID-19. Ktorá je najúčinnejšia a aké sú ich nežiaduce účinky?


Počasie