• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Koronavírus porazíme len spoločne, Slovensko daruje vakcíny od AstraZenecy Ukrajine aj Čiernej Hore

Koronavírus porazíme len spoločne, Slovensko daruje vakcíny od AstraZenecy Ukrajine aj Čiernej Hore

Slovensko tak urobí v rámci úsilia Európskej únie na podporu tretích krajín v boji s vírusom prostredníctvom zdieľania vakcín.

23.8.2021 (Webnoviny.sk) - Slovensko daruje Ukrajine 60-tisíc vakcín od výrobcu AstraZeneca a 10-tisíc rovnakých vakcín dá Čiernej Hore. Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Slovensko tak urobí v rámci úsilia Európskej únie (EÚ) a jej členských štátov, ktoré je zamerané na podporu tretích krajín v boji s ochorením COVID-19 prostredníctvom zdieľania vakcín.

„Darovaním vakcín Ukrajine a Čiernej Hore vyjadrujeme solidaritu s týmito dôležitými zahraničnými partnermi a prispievame k boju s ochorením COVID-19 na globálnej úrovni. Očkovanie považujem za najúčinnejší spôsob boja s pandémiou a je dôležité, aby očkovacie látky boli k dispozícii tam, kde sú v danom momente najviac potrebné. Zdieľaním vakcín so zahraničnými partnermi zároveň pomáhame aj sebe, keďže pandémiu nemôžeme poraziť v rámci hraníc jedného štátu,“ uviedol šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS).

Poskytnutie vakcín zabezpečuje Ministerstvo zdravotníctva SR v koordinácii s rezortami diplomacie a vnútra. Darovanie vakcín tretím krajinám je zároveň koordinované s Európskou komisiou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie