• Dnes je: Piatok 20. mája 2022 meniny má Bernard

Koronavírus: PCR testy odhalili na Slovensku viac ako 3-tisíc nakazených, pribudlo 32 obetí

Koronavírus: PCR testy odhalili na Slovensku viac ako 3-tisíc nakazených, pribudlo 32 obetí

Za uplynulý deň pribudlo 32 obetí tohto ochorenia. Pribudlo aj 341 prvoočkovancov.

V nedeľu odhalili PCR testy na Slovensku 3 503 ľudí infikovaných koronavírusom. Laboratóriá pritom vyhodnotili 9 684 odberov.

V nemocniciach aktuálne leží 1 497 ľudí s ochorením COVID-19. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 157 osôb, z toho 11 má kompletné očkovanie.

Za uplynulý deň pribudlo 32 obetí tohto ochorenia. Pribudlo aj 341 prvoočkovancov. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Šírenie vysokonákazlivého koronavírusového variantu omikron by mohlo prispieť k ukončeniu pandémie v Európe. Povedal to v nedeľu riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre európsky región Hans Kluge. Podľa jeho slov však stále potrebná maximálna opatrnosť, keďže nie je možné predpovedať, ako sa vírus bude ďalej vyvíjať. Odhadol, že variantom omikron by sa do marca mohlo nakaziť zhruba 60 percent obyvateľov Európy.

Po odznení súčasnej masívnej vlny šírenia omikronu by podľa Klugeho mohlo nasledovať niekoľkomesačné „pokojné obdobie“ vďaka globálnej imunite, ktorú obyvateľstvu zaistí očkovanie a prekonanie ochorenia. „Preto očakávame, že bude nasledovať obdobie pokoja a COVID-19 by sa mohol vrátiť až pred koncom roka, čo však nemusí znamenať aj návrat pandémie,“ uviedol Kluge, belgický lekár a expert na verejné zdravie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie