• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Koronavírus: PCR testy na Slovensku odhalili desiatky nakazených, prvú dávku vakcíny dostalo vyše tisíc ľudí

Koronavírus: PCR testy na Slovensku odhalili desiatky nakazených, prvú dávku vakcíny dostalo vyše tisíc ľudí

Na JIS ležia štyria pacienti

Za sobotu 24. júla pribudlo na Slovensku 46 nakazených koronavírusom. Laboratóriá uskutočnili 5 834 PCR vyšetrení.

Počet hospitalizovaných pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň sa nezmenil, ostáva na čísle 80.

Nepribudla žiadna obeť ochorenia COVID-19. V sobotu dostalo prvú dávku vakcíny 1 456 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Najviac nakazených bolo v Košickom kraji

Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke informovalo, že do štatistík pribudli aj šiesti pozitívne testovaní antigénovými testami, v sobotu ich vykonali 4 414. Z laboratórnych PCR vyšetrení bolo najviac prípadov nákazy v Košickom kraji, kde potvrdili 18 infikovaných.

V Bratislavskom kraji pribudlo deväť nakazených a v Prešovskom kraji ôsmi. V Trnavskom kraji evidujú štyri nové prípady, v Trenčianskom troch a v Banskobystrickom a Žilinskom zhodne po dvoch infikovaných.

Na JIS ležia štyria pacienti

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny stúpol na 2 234 839, za predchádzajúci deň totiž pribudlo 1 456 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny dostalo 1 920 243 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 1 915 ľudí.


V nemocniciach je hospitalizovaných 80 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 44 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) sú štyria pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje šesť osôb.


Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 je 12 534 a celkový počet úmrtí „s COVIDom“ je 2 457.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie