• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

Koronavírus: Na Slovensku pribudli desiatky infikovaných, ale aj tisíce zaočkovaných

Koronavírus: Na Slovensku pribudli desiatky infikovaných, ale aj tisíce zaočkovaných

Hospitalizovaných je 83 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 44 ľudí.

Za stredu pribudlo na Slovensku 49 prípadov nákazy koronavírusom pri takmer sedemtisíc vykonaných PCR testoch.

Počet hospitalizovaných pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň ostáva na čísle 83.

Najviac pozitívnych bolo v Košickom kraji

Prvou dávkou vakcíny zaočkovali v stredu takmer 3 700 ľudí. Pribudli dve obete ochorenia COVID-19. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Najviac pozitívne testovaných PCR testami bolo v Košickom kraji, kde potvrdili 15 prípadov nákazy. Nasledujú Bratislavský kraj s ôsmimi infikovanými, Prešovský so šiestimi a Trnavský s piatimi. Banskobystrický, Nitriansky a Žilinský evidujú zhodne po štyri pozitívne testy, Trenčiansky kraj má tri nové prípady.

Desiatky pacientov ležia v nemocniciach

Ďalších 14 osôb bolo pozitívne testovaných antigénovými testami, v stredu ich vykonali takmer 4 600. „Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 252 724, za predchádzajúci deň pribudlo 3 651 zaočkovaných. Druhú dávku vakcíny už dostalo 1 953 077 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 6 282 ľudí,“ informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.


Hospitalizovaných je 83 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 44 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) sú štyria pacienti, na umelú pľúcnu ventiláciu sú napojené tri osoby. Slovensko eviduje celkovo 12 536 obetí na pľúcnu formu COVID-19 a 2 457 osôb skonalo „s COVIDom“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie