• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Koronavírus: Laboratóriá na Slovensku vykonali takmer 20-tisíc testov, v nemocniciach leží 3 409 pacientov

Koronavírus: Laboratóriá na Slovensku vykonali takmer 20-tisíc testov, v nemocniciach leží 3 409 pacientov

Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje aktuálne 298 ľudí.

V sobotu 4. decembra malo na Slovensku pozitívny výsledok PCR testu 7 367 osôb, laboratóriá pritom vykonali 19 335 vyšetrení.

Takmer 73 percent z pozitívne testovaných nebolo zaočkovaných.

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, pozitívny výsledok antigénového testu malo 918 ľudí, takmer 69 percent nebolo zaočkovaných.

V nemocniciach je 3 409 pacientov s COVID-19, na JIS a oddeleniach anestéziológie a intenzívnej medicíny je 624 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 298 ľudí.

Viac ako 82 percent pacientov s COVID-19 v nemocniciach nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.


Prvú dávku vakcíny má na Slovensku 2 662 669 osôb, druhú dávku očkovacej látky dostalo 2 355 949 ľudí a tretiu dávku vakcíny má na Slovensku 478 945 osôb.

Írsko mení pre omikron podmienky vstupu do krajiny, testovať sa musia aj zaočkovaní

Írsko z dôvodu výskytu nového variantu koronavírusu v krajine mení pravidlá vstupu do krajiny.

Bez COVID pasu je potrebný PCR test

Každý cestujúci, ktorý nemá digitálny COVID preukaz Európskej únie (EÚ) alebo oficiálny doklad, ktorý by potvrdzoval kompletné očkovanie alebo prekonanie ochorenia COVID-19, sa musí pri vstupe preukázať negatívnym PCR testom vykonaným najneskôr 48 hodín pred vstupom do krajiny. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Cestujúci, ktorí disponujú digitálnym COVID preukazom EÚ alebo iným oficiálnym dokladom, ktorý potvrdzuje kompletné očkovanie alebo prekonanie ochorenia, sa musí preukázať negatívnym antigénovým testom. Ten musí byť vykonaný najneskôr 48 hodín pred príchodom do krajiny.

Vyplniť treba formulár

Alternatívne sa môže preukázať aj negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý bol oprávneným orgánom vykonaný nie viac ako 72 hodín pred príchodom do krajiny.

Rezort diplomacie upozorňuje, že samovyšetrovacie testy na koronavírus nie sú v krajine akceptované. Pred vstupom do Írska je zároveň nutné vyplniť formulár s osobnými údajmi, teda takzvaný passenger locator form.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie