• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Koronavírus: Infikovaných na Slovensku pribúda, ale na počtoch pacientov v nemocniciach sa to neodráža

Koronavírus: Infikovaných na Slovensku pribúda, ale na počtoch pacientov v nemocniciach sa to neodráža

Zaočkovať prvou dávkou vakcíny sa nechalo 2 823 osôb.

Vo štvrtok odhalili PCR testy na Slovensku ďalších 7 035 ľudí nakazených koronavírusom, laboratóriá celkovo vyhodnotili 19 274 odberov. V nemocniciach je v súčasnosti 1 566 ľudí s ochorením COVID-19. Za uplynulý deň pribudlo 57 obetí tohto ochorenia.

Zaočkovať prvou dávkou vakcíny sa nechalo 2 823 osôb.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Čaká vás tretia dávka proti COVID-19? Vakcínu si môžete zvoliť podľa svojich preferencií


Záujemcovia o tretiu dávku si môžu vybrať vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od schváleného výrobcu, ktorého preferujú. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.


Momentálne sa na Slovensku očkuje vakcínami Comirnaty od konzorcia Pfizer a BioNTech, Spikevax od spoločnosti Moderna alebo očkovacou látkou Janssen z korporácie Johnson & Johnson.


„Po aplikácii prvých dvoch vakcín Sputnik V alebo vakcíny od spoločnosti AstraZeneca sa ako tretia dávka podáva vakcína od iného výrobcu. V zmysle usmernenia možno takejto osobe ako tretiu dávku podať jednu z troch aktuálne na Slovensku používaných vakcín,” uviedla Eliášová.

Zároveň doplnila, že uznávanie očkovania konkrétnymi vakcínami od rôznych výrobcov je v kompetencii každej krajiny. Pri ceste do zahraničia si tak treba overiť, aké vakcíny daná krajina uznáva.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie