• Dnes je: Streda 18. mája 2022 meniny má Viola

Koronavírus: Infikovaných na Slovensku pribúda, ale na počtoch pacientov v nemocniciach sa to neodráža

Koronavírus: Infikovaných na Slovensku pribúda, ale na počtoch pacientov v nemocniciach sa to neodráža

Zaočkovať prvou dávkou vakcíny sa nechalo 2 823 osôb.

Vo štvrtok odhalili PCR testy na Slovensku ďalších 7 035 ľudí nakazených koronavírusom, laboratóriá celkovo vyhodnotili 19 274 odberov. V nemocniciach je v súčasnosti 1 566 ľudí s ochorením COVID-19. Za uplynulý deň pribudlo 57 obetí tohto ochorenia.

Zaočkovať prvou dávkou vakcíny sa nechalo 2 823 osôb.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Čaká vás tretia dávka proti COVID-19? Vakcínu si môžete zvoliť podľa svojich preferencií


Záujemcovia o tretiu dávku si môžu vybrať vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od schváleného výrobcu, ktorého preferujú. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.


Momentálne sa na Slovensku očkuje vakcínami Comirnaty od konzorcia Pfizer a BioNTech, Spikevax od spoločnosti Moderna alebo očkovacou látkou Janssen z korporácie Johnson & Johnson.


„Po aplikácii prvých dvoch vakcín Sputnik V alebo vakcíny od spoločnosti AstraZeneca sa ako tretia dávka podáva vakcína od iného výrobcu. V zmysle usmernenia možno takejto osobe ako tretiu dávku podať jednu z troch aktuálne na Slovensku používaných vakcín,” uviedla Eliášová.

Zároveň doplnila, že uznávanie očkovania konkrétnymi vakcínami od rôznych výrobcov je v kompetencii každej krajiny. Pri ceste do zahraničia si tak treba overiť, aké vakcíny daná krajina uznáva.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie