• Dnes je: Štvrtok 13. augusta 2020 meniny má Ľubomír

Koronakríza zastavila atlétom boj o olympiádu, začne sa až v decembri

Koronakríza zastavila atlétom boj o olympiádu, začne sa až v decembri

Svetová atletika sa rozhodla polovicu zamestnancov dočasne uvoľniť zo svojich služieb, od monackej vlády však budú dostávať doterajší plat.

7.4.2020 (Webnoviny.sk) - Svetová atletika (WA) pozastavil kvalifikačný proces v boji o miestenky na OH 2020 v japonskom Tokiu, ktoré sa uskutočnia až v lete 2021. Podľa strešného orgánu svetovej atletiky sa do kvalifikácie nebudú rátať žiadne výkony dosiahnuté medzi 5. aprílom a 30. novembrom 2020. Dôvodom na taký krok je celosvetová pandémia koronavírusu, ktorá paralyzovala takmer celý svet športu vrátane atletiky.

Rôzne podmienky na prípravu

Boj o olympijské miestenky sa začne 1. decembra 2020 a potrvá do konca mája alebo do konca júna, o tom WA rozhodne neskôr. Pozastavenie kvalifikácie má podľa WA prispieť k čo najférovejšiemu boju o účasť pod piatimi kruhmi.

Viac o téme: Koronavírus

Športovci z rôznych krajín totiž aktuálne majú rôzne podmienky na prípravu, pretože rozličné krajiny majú iné opatrenia v boji s ochorením COVID-19. WA tiež potvrdila, že získané miestenky zostávajú v platnosti.

Uvoľnili polovicu zamestnancov

V súvislosti s ekonomickou krízou spôsobenou pandémiou sa WA rozhodla polovicu zamestnancov dočasne uvoľniť zo svojich služieb. Keďže WA sídli v Monaku, všetci prepustení zamestnanci spadajú do sociálneho systému tejto krajiny a počas krízy budú dostávať doterajší plat.

"WA sa bude počas krízy zaoberať neodkladnými obchodnými činnosťami, ktoré je potrebné vyriešiť okamžite. Ide nám to to, aby sme finančné toky regulovali čo najefektívnejšie a v dlhodobom hľadisku zachovali čo najviac pracovných miest," prezradil prezident Svetovej atletiky Sebastian Coe.

Viac k téme: Koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie