• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Korčok vidí potenciál v spolupráci Slovenska a Maroka, krajiny by mohli rozvíjať obchod a investície

Korčok vidí potenciál v spolupráci Slovenska a Maroka, krajiny by mohli rozvíjať obchod a investície

Ivan Korčok vidí priestor na rozvoj v oblasti energetiky či obnoviteľných zdrojov.

12.5.2022 (Webnoviny.sk) - Potenciál spolupráce medzi Slovenskom a Marokom vidí šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) v oblasti obchodu a investícií, predovšetkým v oblasti energetiky, obnoviteľných zdrojov a zelenej ekonomiky. Minister to povedal po štvrtkovom stretnutí so svojím marockým rezortným kolegom Nasserom Bouritom. Informoval o tom vo svojom profile na sociálnej sieti.

Korčoka teší, že sa vzájomný obchodný obrat oboch krajín za päť rokov zdvojnásobil, a predstavuje takmer 320 miliónov eur za rok 2021. Obaja ministri sa venovali aj diskusii o spolupráci v bezpečnostnej oblasti a o boji s terorizmom.

„Maroko je tiež dôležitým partnerom Európy v otázke riešenia nelegálnej migrácie, ktorá nemá čisto národné riešenie a je potrebné k nej pristupovať koordinovane. Vítam a podporujem ďalší rozvoj politického dialógu a sektorovej spolupráce Maroka s Európskou úniou, ktorý prispieva k ekonomickému rozvoju v celom stredomorskom regióne, k posilňovaniu právneho štátu a rozvoju občianskej spoločnosti,“ skonštatoval Korčok.

Šéf slovenskej diplomacie v marockej Casablance rokoval s predstaviteľmi marockej podnikateľskej konfederácie, s ktorými diskutoval najmä o možných obchodných príležitostiach. Stretol sa aj s honorárnym konzulom Kamilom Ouazzanim Touhamim, ktorý vedie tamojší Honorárny konzulát SR. Poďakoval mu za pomoc občanom Slovenska v Maroku a tiež za posilňovanie ekonomických väzieb medzi oboma krajinami.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie